یکی از کارگران نیشکر هفت‎تپه خبرداد که سه نفر از کارگران معترض، به پلیس امنیت، احضار شدند و از یک نفر از آنان تعهد کتبی گرفته‎ شده، اما هیچ‌کس بازداشت نشده ‎است.

محمد خنیفر، کارگر نیشکر هفت‎تپه در واکنش به خبری مبنی بر بازداشت کارگران معترض هفت‌تپه، به ایرناپلاس خبر داد: کارگران معترض به پلیس امنیت شوش، احضار شدند، اما هیچ‌کس بازداشت نشد.

خنیفر ادامه داد: در پلیس امنیت از بنده تعهد کتبی گرفته شد تا وقتی که نامه برگشت به کارم صادر نشده ‎است، حق وارد شدن به شرکت نیشکر هفت‎تپه را ندارم.

این کارگر هفت‎تپه همچنین می‎گوید: به ۱۷ نفر از کارگران هفت‎تپه که اخراج شده‎ بودند، لفظاً قول دادند که از فردا به سرکار خود بازخواهند گشت.

او در ادامه می‎افزاید: اعتصاب کارگران هفت‎تپه نسبت به مشکلات همچنان ادامه دارد.

روز گذشته در حالی که باگذشت هفت روز همچنان اعتصاب کارگران هفت‎تپه ادامه داشت، اخباری مبنی بر احضار بیش از ۲۰ نفر از این کارگران منتشر شد. غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان نیز در این باره به ایرناپلاس گفت که این احضار از طرف پلیس امنیت، برای بازگشت به کار این کارگران است.

همچنین به گزارش صداوسیما، کریم یاوری، معاون وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی روز گذشته قول بازگشت ۲۰ نفر از کارگرانی را داد که کارگران هفت‎تپه، نسبت به اخراج آنها اعتراض داشتند./

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.