شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برنامه حرکت رفت‌ و برگشت قطارهای ویژه اربعین در مسیرهای تهران به خرمشهر و کرمانشاه را اعلام کرد.

برنامه حرکت قطارهای اربعین در مسیر تهران به خرمشهر و کرمانشاهبرای مشاهده جزئیات برنامه حرکت قطارهای اربعین (تهران - خرمشهر و کرمانشاه) از تاریخ پانزدهم تا سی‌ام مهرماه اینجا و برای رویت جزئیات برنامه حرکت قطارهای اربعین (خرمشهر و کرمانشاه-تهران) از تاریخ شانزدهم مهرماه تا یکم آبان ماه در زمان برگشت اینجا کلیک کنید.

پیش فروش بلیت قطارهای ویژه اربعین از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه سوم مهرماه به صورت آنلاین و در مراکز مجاز آغاز شد

برای سفرهای ریلی ویژه ایام اربعین حسینی امسال ۵۴ رام قطار روزانه در ۱۵ روز در قالب ۸۵۸ رام معادل ۴۳۶ صندلی در نظر گرفته شده است.

برای مراسم اربعین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در شاخص تعداد قطار ۴۳ درصد و در شاخص ظرفیت صندلی ایجادی ۴۷ درصد رشد ایجاد شده است.

همچنین مسیرهای جدید ایجادی برای جابجایی زائران اربعین حسینی فراهم شده است که شامل مسیرهای قم- خرمشهر، قم- کرمانشاه، تهران- همدان، اهواز-شلمچه، اصفهان- کرمانشاه برای مسافران داخلی و مسیر زاهدان- خرمشهر برای جابجایی زائران کشور پاکستان می‌شود.

مقرر شده است قطارهایی که به مقصد اهواز سیر می‌کنند به مقصد ایستگاه خرمشهر ادامه سیر دهند.

همچنین قطار اتوبوسی خرمشهر- شلمچه به صورت ۲۴ ساعته و رایگان برای ایام پیک سفرهای اربعین در نظر گرفته شده است و هیچ افزایش قیمتی برای اربعین امسال در سفرهای ریلی اعمال نشده و نرخ‌ها طبق مصوبه سال جاری است.

طبق اعلام مدیرعامل شرکت راه‌آهن نرخ بلیت قطارهای ویژه اربعین حسینی (ع) در مسیرهای مشخص به شرح زیر است.

قیمت بلیت قطار مشهد-کرمانشاه چهارتخته ۱۹۵ هزار تومان و شش تخته ۱۸۵ هزار تومان است. قیمت بلیت قطار تهران-کرمانشاه چهارتخته ۹۵ هزار تومان، شش تخته ۷۰ هزار تومان و اتوبوسی ۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

قیمت بلیت قطار چهارتخته همدان-مشهد ۲۰۰ هزار تومان و بلیت قطار اتوبوسی تهران-همدان ۴۷ هزار تومان است و قیمت بلیت تهران- خرمشهر چهار تخته ۱۵۳ هزار تومان است.

/ایرنا
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.