یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بازدیدی که اخیرا از موزه دفاع مقدس داشته است، اظهار داشت: باید سطح کارهای شهری در حوزه دفاع مقدس را ارتقاء دهیم و کیفی تر به این موضوع بپردازیم. در این راستا ایجاد موزه دفاع مقدس تهران را پیشنهاد می کنم. تهران ۲۰ هزار شهید در دفاع مقدس داشته است و باید به نقش بانوان و کودکان در دفاع مقدس، توجه شود.

 احمد مسجد جامعی در جلسه علنی روز سه شنبه شورای شهر تهران از معاون امور برنامه ریزی شهرداری تهران درخواست کرد تذکرات اعضای شورا را پیگیری کنند و گفت: در یکی از تهران گردی ها به موضوع تغییر نام کوچه ای که به اسم شهید خواجه امیری نامگذاری شده بود اشاره کردید و در صحن به آن تذکر دادیم و توجه به این تذکر می توانست نسبت به رفع برخی از سوءتفاهمات منجر شود.

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران از شهرداری خواست کارهایی که در حوزه دفاع مقدس در شهر تهران انجام می شود را ارتقاء دهد.

وی با تأکید بر اینکه تهران ۴ بار مورد موشک باران قرار گرفت گفت: ۶۰ نقطه تهران در نوروز ۶۷ بمباران شده که این ۶۰ نقطه توسط وزارت راه، اطلس ش تهیه شده است. ۲۰ هزار شهید و ۶۰ نقطه ای که بمباران شده، نشان می دهد که باید در تهران سطح فعالیت های دفاع مقدس افزایش پیدا کند.

مسجد جامعی با اشاره به شناسایی ساختمانی پشت بازار شهرستانی ها در منطقه ۱۳ اظهار داشت: در این خانه پس از بمباران بچه های زیادی به شهادت رسیدند که می توانست به محل مناسبی برای نقش کودکان در دفاع مقدس تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد موزه دفاع مقدس تهران در کنار موزه دفاع مقدس کنونی می تواند اطلاعات و اسناد پراکنده مربوط به تهران را متمرکز کند./مهر

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.