120 پروژه عمرانی در ارس فعال است

استانها /
شناسه خبر: 505097

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد ارس گفت: از ابتدای امسال 120 پروژه عمرانی در محدوده‌های جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بیگلو فعال بوده و عملیات احداث ادامه دارد.

حبیب زمانی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: پروژه‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد ارس در سطح مناطق چهار گانه با هزار و 750 میلیارد ریال در حال احداث هستند.

وی با بیان اینکه 70 درصد پروژه های فعال در ارس در زمینه تامین زیرساخت های اصلی است، اضافه کرد: استراتژی عمرانی ارس تسریع در اجرا، تکمیل و بهره برداری از زیرساخت های اصلی و مورد نیاز تولیدکنندگان و ارتقاء سطح کیفی زندگی ارسوندان است.

زمانی گفت: علی‌رغم وجود تنگناهای درآمدی و به تبع آن تقلیل محسوس درآمدهای عمومی، با تاکید و حمایت مدیرعامل سازمان اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌های زیرساختی نظیر آب و فاضلاب، برق، گاز، دیتا و مخابرات هدف و استراتژی معاونت فنی و زیربنایی ارس بوده و پروژه های مختلف در حال اجرا هستند.

معاون فنی و زیربنایی ارس اظهار کرد: احداث و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب صنعتی و خانگی ارس، مساعدت در تکمیل تصفیه خانه آب شرب، افزایش و بهینه سازی خطوط انتقال و توزیع برق در سطح منطقه، توسعه و بهره برداری از خطوط انتقال گاز در داخل محدوده، افزایش و توسعه زیرساخت‌های مخابرات و دیتا (فیبر نوری)، اجرا و بهره برداری از زیرساخت‌های حمل و نقل نظیر راهسازی و احداث پل‌های ارتباطی جهت تردد ایمن بخش ترانزیت باری و مسافری نمونه‌ای از اقدامات انجام یافته در این زمینه است.

زمانی گفت: مناقصه‌های متعددی در حال طی فرآیند قانونی برگزاری مناقصات هستند که بعد از عقد قرارداد اطلاع رسانی می‌شود./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.