مقام سازمان ملل بر شناسایی عاملان حملات به پایگاه‌های الحشد الشعبی تاکید کرد.

الحشد الشعبی

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور عراق گفت منتظر پایان تحقیقات درباره عاملان حمله به پایگاه‌های الحشد الشعبی در عراق است و باید مشخص شود که چه جریانی در پس این "حملات خطرناک" قرار دارند.

"ژانین هنیس پلسچارت" در حاشیه اجلاس هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا درباره اینکه چه کسی از نظر وی مسئول حملات به پایگاه‌های الحشد الشعبی است، افزود:  دولت عراق در این زمینه در حال تحقیق و بررسی است.

عراق

رئیس هیات مساعدت های سازمان ملل برای عراق (UNAMI) ادامه داد: این تحقیقات جریان دارد و من نمی‌توانم درباره آن نظر بدهم.

در هفته های گذشته، مراکز نظامی گروه الحشد الشعبی عراق مورد حمله پهپادهای ناشناس قرار گرفته است. تحلیلگران، رژیم صهیونیستی را عامل این حملات می دانند.

سازمان ملل

ایرنا از این مقام سازمان ملل پرسید که آیا به گفته برخی مقام‌های آمریکایی، داعش یک تهدید جدی شده است. ارزیابی شما به عنوان نمانیده ویژه سازمان ملل چیست؟

 پلسچارت پاسخ داد: هیچ منطقه‌ای در اختیار داعش نیست. بلکه اعضای آن مخفیانه در گوشه و کنار وجود دارند.

وی افزود: داعش اخیرا دست به فعالیت‌هایی در گوشه و کنار به طور پنهانی می زند. ما نباید آن را دست کم بگیریم و باید هوشیاری خود را درباره آن حفظ کنیم.

هنیس پلسچارت درباره دیدار خود با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در نیویورک انجام شد هم گفت: گفت‌وگوهای من با وزیر امور خارجه ایران بسیار مهم بود. ما درباره بحران های منطقه و تاثیر آن بر ثبات و آرامش عراق و کشورهای همسایه آن گفت‌وگو کردیم. این کشورها پیوندها و روابط تاریخی گسترده‌ای دارند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به نیویورک سفر کرده بود و شنبه گذشته هم به ایران بازگشت./ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.