اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

بررسی تناسب اندام با ایربادهای آمازون

بررسی تناسب اندام با ایربادهای آمازون

شرکت "آمازون" قصد دارد ایربادهای جدیدی ارائه دهد که قابلیت اتصال به دستیار صوتی "الکسا" و نظارت بر تناسب اندام کاربر را نیز دارند.

 آمازون در حال ساخت ایربادهایی است که امکان دسترسی به دستیار صوتی "الکسا" (Alexa) و ردیابی تناسب اندام طی فعالیت‌های روزانه را نیز فراهم می‌کند. این ایربادها طوری طراحی شده‌اند که قابلیت پژواک دارند و صدای بلندتری ارائه می‌دهند.

ایربادهای جدید آمازون، نخستین محصول این شرکت برای ردیابی سلامت و تناسب اندام کاربر خواهند بود. اگرچه آمازون تاکنون، محصولات بسیاری از جمله دستیار خانگی هوشمند و اسپیکر هوشمند را در انواع گوناگون و سطح گسترده ابداع کرده اما هنوز محصولی برای بررسی سلامت شخصی ارائه نداده است.

ایربادهای آمازون برای اندازه‌گیری حرکت و ردیابی مسافت، کالری‌های سوزانده شده و سرعت، به یک شتاب‌سنج آنبرد مجهز هستند. در واقع، این ایربادها، همه قابلیت‌های ردیاب‌های پوشیدنی تناسب اندام مانند اپل‌واچ یا فیت‌بیت را شامل می‌شوند.

آمازون با ارائه ایربادهای جدید، به کاربران امکان می‌دهد تا بیرون از خانه نیز به الکسا دسترسی داشته باشند. اگرچه این شرکت بارها تلاش کرده تا با همکاری شرکت‌های سازنده هدفون، امکان استفاده از الکسا را در بیرون از منزل نیز فراهم کند اما الکسا همچنان، یک دستیار خانگی است.

گزارش‌ها حاکی از این هستند که قرار است قیمت ایربادهای جدید آمازون، کمتر از 100 دلار باشد و شاید به رقیب سرسختی برای ردیاب‌های تناسب اندام اپل تبدیل شوند./ایسنا

کپی