انفجار بمب در مسیر اتوبوس نظامیان سوری در شهر درعا

بین الملل /
شناسه خبر: 502574

منابعی در سوریه از وقوع انفجار بمبی که یک دستگاه اتوبوس حامل افسران و نیروهای وابسته به نظام سوریه در حومه درعا را هدف گرفته بود، خبر دادند.

منابعی در مخالفان سوریه اعلام کردند که یک دستگاه اتوبوس حامل تعدادی از افسران و نیروهای نظام سوریه به واسطه بمبی در مسیر میان دو شهرک "الدارة" و "سکاکا" در حومه شرقی درعا هدف قرار گرفت.

منابع مذکور همچنین اعلام کردند که در نتیجه این انفجار یک تن کشته و چند نظامی سوریه زخمی شدند.

تاکنون هیچ گروهی مسؤولیت هدف‌ گرفتن این اتوبوس را برعهده نگرفته است.

در ماه اوت گذشته نیز چنین انفجاری رخ داده بود، به طوری که یک اتوبوس حامل نیروهای "اطلاعات هوایی" وابسته به نظام سوریه در مسیر میان شهرک "الکرک" و "الغاریة" منفجر شد که در نتیجه آن چند تن زخمی شدند.

پیشتر نیز یک خودروی نظامی در مسیر میان شهرک "جلین" و "المزیریب" واقع در غرب درعا در معرض تیراندازی قرار گرفت که در نتیجه آن نیز سه تن از نظامیان سوری کشته شدند.

مناطق مختلف درعا گاهی اوقات شاهد هدف قرار دادن نیروهای ارتش سوریه هستند که بارزترین آن انفجار یک اتوبوس حامل نیروها و افسران نظام سوریه در نزدیکی شهرک "الیادودة" واقع در غرب درعا در ماه ژوئیه بود که در نتیجه آن یک نظامی سوری کشته و چند تن دیگر از آنها زخمی شدند.

ارتش سوریه در ماه نوامبر گذشته کنترل کامل شهر درعا را به دست گرفت و همان زمان اعلام کرد که این منطقه خالی از وجود هرگونه نیروی شورشی است.  / ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.