عمار حکیم: مخالفت ما با دولت است نه با نظام عراق

بین الملل /
شناسه خبر: 502566

رهبر جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد که مخالفتش تنها با دولت است نه علیه نظام و این مخالفت از جنبه سیاسی و قانون اساسی است.

 سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در جریان دیدارش با رهبران و جوانان در چارچوب فعالیت‌های دفتر امور جوانان بغداد خاطرنشان کرد: نحوه برخورد جریان حکمت با جوانان ظاهری نیست بلکه از ایمان به انرژی‌ها و توانایی‌های جوانان نشأت می‌گیرد و ما الگوهای رهبری جوانان موفقی را ارائه داده‌ایم.

وی در ادامه گفت: سخن و تکیه ما بر جوانان شعاری مرحله‌ای نبوده بلکه یک رویکرد عملی از طریق توانمندسازی و اعتقاد به توانایی‌های آنها با وجود هشدارهای بسیاری از گروه‌های سیاسی است.

عمار حکیم تصریح کرد: نظام سیاسی عراق همان نظام پارلمانی است و فعالیت سیاسی به معنای یک اقدام ننگین نیست و جوانان باید به فعالیت سیاسی بپیوندند و طبق آنچه آن را به دیدگاه‌ها و ایده‌های خود نزدیک می‌بینند، جایگاه خود را بیابند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق خواستار مشارکت در انتخابات و شایسته‌ترین انتخاب برای تغییر واقعیت کشور شد و نسبت به درخواست‌ها برای تحریم انتخابات و مقاصد دعوت‌کنندگان به این تحریم‌ها هشدار داد.  / ایسنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.