اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

استقلال و پرسپولیس فردا به مصاف هم می روند

دربی 90

دربی 90

---
محرمی: پرسپولیس شرایط بهتری دارد
مجتبی محرمی، پیشکسوت پرسپولیس درباره دربی 90 به خبرنگار «ایران» گفت: «دربی همیشه حساسیت‌های خاص خودش را دارد و این مسأله را همه می‌دانند. نمی‌توان گفت کدام تیم در این بازی برنده می‌شود اما شرایط پرسپولیس نسبت به حریف خود بهتر است و پرسپولیس شانس بیشتری برای پیروزی در این دیدار دارد. خط دفاع و هافبک پرسپولیس خیلی بهتر از حریف است.» او بیان داشت: «امیدوارم علیپور در بازی روز یکشنبه انگیزه زیادی برای بازی داشته باشد. ضمن اینکه متأسفانه با اینکه تنها سه هفته از لیگ گذشته، عده‌ای انتقادها را شروع کرده‌اند اما نباید این طور باشد. نفراتی که به تازگی جذب تیم شده‌اند و قرار است جایگزین تعدادی از مهره‌های باتجربه باشند، می‌دانند به کجا آمده‌اند و به نظر من ترکیب بازیکنان جوان و بازیکنان باتجربه باعث شده که پرسپولیس شرایط بهتری داشته باشد.» این پیشکسوت پرسپولیس با اشاره به گذشت 3 هفته از لیگ برتر نوزدهم افزود: «پرسپولیس 3 بازی انجام داده و از این 3 بازی 2 برد دارد و یک باخت. پرسپولیس به تراکتورسازی‌ای باخت که ستاره‌های بسیار زیادی دارد و این باخت را نمی‌توان نشان دهنده ضعف این تیم دانست. البته کار برای کالدرون مشکل است چون پرسپولیس تیمی است که سه دوره قهرمان لیگ برتر شده و یک جام حذفی را هم به دست آورده، او مربی کوچکی نیست اما نیاز به زمان دارد تا بتواند تیمش را به هماهنگی و آمادگی بالا برساند.»
محرمی درخصوص نتیجه بازی این گونه صحبت کرد: «نمی‌توانم بگویم چند چند می‌شود اما دوست دارم پرسپولیس برنده بازی باشد. همان طور که گفتم، پرسپولیس به دلیل شرایط بهتر نسبت به استقلال شانس بیشتری برای بردن دارد. اگر بازیکنان از موقعیت‌ها به‌خوبی استفاده کنند حتماً به سه امتیاز این بازی می‌رسیم.»
 
---
طباطبایی: جدول، ضمانت پیروزی در دربی نیست
هادی طباطبایی، پیشکسوت استقلال درخصوص دیدار با پرسپولیس به خبرنگار «ایران» گفت: «امسال استقلال به خاطر تغییرات زیاد، فصل را خوب شروع نکرد اما این امیدواری وجود دارد که بازیکنان استقلال مشکلات را برای خودشان انگیزه کنند و در این بازی خاص با انگیزه فراوان به مصاف تیم حریف بروند. استقلال برای هماهنگی زمان می‌خواهد و در این سه هفته بازیکنان این تیم کاملاً ناهماهنگ بودند.» او بیان داشت: «بازیکنان استقلال باید در این بازی خاص به خاطر شاد کردن دل هواداران با تمام وجود بجنگند تا در این بازی سربلند باشند و هواداران را شاد کنند. هواداران استقلال در چند سال اخیر اذیت شدند و متأسفانه شرایط استقلال در چند سال اخیر به هیچ وجه مناسب نبوده و برد در دربی باعث می‌شود تا هواداران تا حدودی شاد شوند.» این پیشکسوت استقلال به تجربه کم بازیکنان تیم استقلال نسبت به پرسپولیس اشاره کرد و افزود: «دربی پیش رو برای خیلی از بازیکنان استقلال اولین تجربه است و استراماچونی هم اولین دربی خود را تجربه می‌کند. این در حالی است که شرایط پرسپولیس در این مورد بهتر است و خیلی از بازیکنان پرسپولیس تجربه حضور در این مسابقه خاص را دارند. کادر فنی و بازیکنان استقلال برای پیروزی در این بازی باید یکدل باشند.»
او درخصوص شرایط استقلال در جدول و حضور این تیم در رده پانزدهم افزود: «حضور در جدول ضمانتی برای پیروزی در دربی نیست. در خیلی از بازی‌های قبل اتفاق افتاده که یک تیم در صدر جدول حضور داشته اما دربی را واگذار کرده است. این بازی با همه مسابقات فرق دارد و برای هواداران خیلی مهم است.»
 

 

کپی