اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
معاون رییس جمهور تأکید کرد

تدوین سند "ارتقا وضعیت زنان و خانواده" در همه استان‌ها ضروری است

تدوین سند "ارتقا وضعیت زنان و خانواده" در همه استان‌ها ضروری است

معان رییس جمهور در امور زنان و خانواده، تدوین طرح اشتغال زنان با استفاده از الگوی موفق جهاددانشگاهی را از جمله اقدامان موثر و مهم نهاد ریاست جمهوری دانست و بیان کرد: حمایت از ایده‌های برتر در این حوزه یکی از اولویت‌های اجرایی و مدیریتی است.

 معصومه ابتکار در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه یزد که با دستور کار تصویب «سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده استان‌های کشور» برگزار شد، اظهار کرد: استان یزد، چهاردهمین استانی است که این سند راهبردی و ملی در آن تصویب و اجرایی می‌شود.

معان رییس جمهور در امور زنان و خانواده اعلام کرد: تمام استان‌های کشور باید با مشارکت دانشگاه و دستگاه‌های مرتبط «سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده» خود را تدوین و اجرایی کنند.
وی افزود: 12.4 درصد مدیران استان یزد، زنان هستند که رتبه این استان را در سطح ملی به جایگاه هشتم ارتقا داده است.

وی استفاده از توان اجرایی و علمی زنان را برای توسعه بیش از پیش کشور ضروری دانست و گفت: ساماندهی امور اجرایی زنان در سیاست‌گذاری کلان، اقدامی هوشمندانه در مدیریت راهبردی کشور است.

ابتکار در ادامه حمایت و تقویت استفاده از زنان در امور اجرایی را یکی از مهمترین اقدامات و سیاست گذاری‌هایی خواند که از ابتدا در نظام انقلاب اسلامی ایران مد نظر مسئولان دوران‌ مختلف قرار گرفته است. وی افزود: به نظر می‌رسد هنوز در این بخش ظرفیت‌های توسعه‌ای در کشور وجود دارد که از آنها استفاده نشده و باید مد نظر مسئولان قرار گیرد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه عدالت را یکی از مهمترین اهداف قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دانست و بیان کرد: عدالت جنسیتی از جمله ابعاد عدالت در قانون اساسی است و این مهم به عهده دولت، گذاشته شده است.

وی مدیریت آمار تفکیک به جنس را از جمله اقدامات انجام شده و در دستورکار نهاد ریاست جمهوری ذکر کرد و گفت: تمام استان‌های کشور باید با مشارکت دانشگاه و دستگاه‌های مرتبط «سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده» خود را تدوین و اجرایی کنند.

معاون رییس جمهور با اشاره به این‌ که برنامه‌ریزی ملی در امور زنان و خانواده در مبنای اطلاعات ارائه شده از سوی استان‌ها تدوین و در دستور کار قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: اقتصاد درون‌زا با استفاده از ظرفیت زنان نقش مهمی در مدیریت اقتصاد کشور ایفا می‌کند./ایسنا

 

کپی