اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

دستور فوری رئیس جمهور برای بررسی موضوع هپکو/ قرارداد با هیدرواطلس فسخ می‌شود

دستور فوری رئیس جمهور برای بررسی موضوع هپکو/ قرارداد با هیدرواطلس فسخ می‌شود

استاندار مرکزی گفت: رئیس جمهوری در راستای بررسی مشکلات هپکو و تعیین تکلیف وضعیت سهامداری این واحد تولیدی، دستور پیگیری فوری صادر کردند.

سید علی آقازاده روز شنبه افزود: پیرو نامه هفته گذشته اینجانب به ریاست محترم جمهوری، دکتر روحانی ظرف مدت کمتر از ۴۸ ساعت دستور طرح موضوع و پیگیری لازم در هیات دولت را ابلاغ کردند و موضوع هپکو در نشست هیات دولت مطرح و مباحثی شکل گرفت.

وی ادامه داد: رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز نامه ارسالی استاندار مرکزی و پاسخ رئیس جمهوری را به سه وزیر مرتبط با موضوع هپکو ارسال کردند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: فردا ( یکشنبه) نشست مهمی در سازمان خصوصی سازی در خصوص بررسی وضعیت هپکو برگزار می شود تا سهامداری این واحد تولیدی، صنعتی تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: یکی از دستور کارهای نشست فردا، بررسی و امکان سنجی تعدادی از شرکت های معدنی در قالب کنسرسیوم است که هپکوی اراک می تواند برای آنها فرصت مناسبی برای توسعه اقتصادی باشد.

آقازاده عنوان کرد: در نشست فردا در سازمان خصوصی سازی تعداد قابل توجهی از دستگاه های مسئول و نماینده استانداری مرکزی نیز حضور دارند که امیدواریم در این نشست و جلسه های بعدی که در هفته های آتی در تهران و اراک برگزار می شود، شاهد آغاز تولید دائمی در شرکت هپکو باشیم.

شرکت هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی تاسیس و از سال ۱۳۵۴شروع به فعالیت کرد.

هپکوی اراک در حال حاضر ۲۵ نوع ماشین آلات راه سازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می کند که هشت نوع محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی از جمله ژاپن، آلمان، سوئد تولید می شود.

کارخانه هپکو در اوج پیشرفت و بالندگی در سال ۱۳۸۵ به بخش خصوصی واگذار شد./ ایرنا

قرارداد هپکو با هیدرواطلس فسخ می‌شود / عاملان تحریک کارگران هپکو شناسایی شده‌اند

سید علی آقازاده همچنین با اشاره به ارسال نامه ای از سوی استان به رییس جمهور در خصوص رفع مشکل هپکو بیان کرد: در روزهای اخیر درخواست فسخ قراردادها با شرکت هیدرواطلس توسط سازمان خصوصی‌سازی به منظور رفع مشکلات شرکت هپکو به ریاست جمهوری ارسال شد که خوشبختانه دکتر روحانی در این خصوص به سرعت دستورات لازم جهت اقدام فوری را ابلاغ کرد.

وی افزود: فسخ قراردادها با سهامدار فعلی از سوی سازمان خصوصی‌سازی راهکاری کاملا قانونی و اجرایی است و رئیس جمهور به فاصله کمتر از 48 ساعت این موضوع را در جلسه هیات دولت چهارشنبه گذشته 26 شهریورماه مطرح کرد. پس از بحث و بررسی این نامه، دکتر روحانی به سه وزیر اقتصاد و دارایی، صمت و راه و شهرسازی دستور داد که به فوریت براساس مصوبات جلسه مذکور هیات دولت اقدام کنند.

آقازاده اضافه کرد: فردا جلسه‌ای در ارتباط با این دستور رییس جمهوری با حضور همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط در سازمان‌ خصوصی‌سازی برگزار می‌شود و فرمول‌های پیشنهادی استان و مذاکرات انجام شده مطرح و بررسی می‌شود. امیدواریم که با دستور ویژه رییس جمهوری شاهد گره‌گشایی از کار هپکو و تولید در این مجموعه صنعتی ظرف چند هفته آینده باشیم.

وی در خصوص بازداشت تعدادی از کارگران هپکو در تجمع اخیر تصیح کرد: درخصوص دستگیری‌ها هیچ اطلاعی ندارم، اما در شورای تامین استان به تصویب رسید افرادی که آمر و عامل تحریک کارگران بودند توسط دستگاه‌های ذیربط شناسایی شوند که این امر انجام شده و در جلسه شورای تامین اجازه برخورد با این افراد نیز داده شد.

استاندار مرکزی گفت: برخورد لازم در این خصوص نیز توسط دستگاه‌های ذیربط انجام و افراد به دادگستری معرفی شدند. البته نحوه برخورد با این افراد در شورای تامین پس از انجام بررسی‌ها و رسیدگی های لازم تصمیم‌گیری خواهد شد./ ایسنا

  دستور فوری رئیس جمهور برای بررسی موضوع هپکو

دستور فوری رئیس جمهور برای بررسی موضوع هپکو

کپی