اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

خداحافظی آیت‌الله اراکی از مجمع تقریب

خداحافظی آیت‌الله اراکی از مجمع تقریب

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه « اخیراً از مقام عظمای ولایت خواهش کردم در صورت صلاح‌دید و امکان اجازه ادامه سربازی اینجانب را در سنگر علم فراهم کنند »، از موافقت رهبری با این درخواست خبر داد.

آیت‌الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان "زمانی چند به پایان مأموریت اینجانب از سوی مقام معظم رهبری نمانده است"، گفت: بنده همان‌طور که پیش از این نیز چندین بار عرض کرده‌ام، اولویت را برای خود پرداختن به علوم دینی و خلأهایی که در حوزه علمیه وجود داشته و دارد، می‌بینم.

وی گفت: اخیراً نیز از مقام عظمای ولایت خواهش کرده‌ام که در صورت صلاحدید و امکان اجازه ادامه سربازی اینجانب را در سنگر علم فراهم کنند که درخواست اینجانب مورد موافقت معظم‌له قرار گرفته است که لازم می‌دانم از مقام معظّم رهبری که با حسن اعتمادشان به اینجانب این مأموریت سنگین را در این شرایط ویژه به‌عهده‌ اینجانب گذاشتند کمال تشکر را داشته باشم.

آیت‌الله اراکی همچنین گفت: البته حضور بنده در سنگرهای علمی قطعاً به‌معنای منفک شدن از خدمت در سنگر تقریب مذاهب که مرکز خنثی‌شدن توطئه‌های آمریکا و نظام سلطه بوده و هست نخواهد بود و ان‌شاءالله همانند گذشته شیعه و سنی با وحدت و همکاری، تمام توطئه‌های دشمن را محکوم به شکست خواهند کرد./ تسنیم

کپی