اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

واکنش پورسیدآقایی به دستور وزیر صنعت مبنی بر حذف فیلتر دوده

واکنش پورسیدآقایی به دستور وزیر صنعت مبنی بر حذف فیلتر دوده

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در واکنش به تقاضای ایران خودرو دیزل مبنی بر حذف فیلتر دوده اظهار داشت: این درخواست مربوط به کامیونهای ایران خودرو دیزل است و ربطی به اتوبوسهای شهری ندارد.

محسن پورسیدآقایی با اشاره به اینکه درخواست ایران خودرو دیزل می‌تواند مقدمه معاف شدن سایر خودروسازان از نصب فیلتر دوده باشد.
  اظهار کرد: با توجه به اینکه این کامیون‌ها برون‌شهری هستند،‌ فعلا روی هوای تهران اثر ندارد.

معاون شهردار تهران در ادامه تصریح کرد: اما این کار می‌تواند مقدمه معاف شدن سایر خودروسازان از نصب فیلتر دوده باشد که مساله‌ای بسیار خطرناک است.

پورسیدآقایی با بیان اینکه بنظر می‌رسد این خبر توسط رسانه ها بزرگ‌نمایی شده باشد در توضیح دلایل آن گفت:  دستور آقای جهانگیری که در این نامه ذکر شده به منزله یک توصیه به وزیران ذیربط برای مساعدت است و قطعا عملیاتی شدن آن نیاز به تصویب مراجع قانونی دارد، زیرا الزام نصب فلیتر  یک الزام قانونی است و تنها با دستور وزیر صنعت قابل لغو نخواهد بود.

 معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که درصورت اجرای این قانون تکلیف کامیون هایی که در سطح شهر تردد می کنند چه می‌شود و آیا این معاونت اجازه تردد کامیون های ایران خودرو در سطح شهر تهران را می‌دهد، اظهار داشت: شرط تردد کامیون‌ها در داخل تهران داشتن معاینه فنی معتبر است.

به گزارش ایلنا، در روزهای گذشته ایران خودرو دیزل طی نامه‌ای از وزیر صنعت درخواست کرده است تا با توجه به شرایط تحریم،‌ الزام نصب فیلتر دوده بر روی محصولات این کارخانه برداشته شود که این درخواست با موافقت معاون اول رئیس جمهور و مخالفت سازمان حفاظت محیط‌زیست همراه بوده است./ایلنا
 

کپی