اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

استراماچونی: نتیجه دربی هرچه باشد مرا از اهدافم در استقلال دور نمی کند/ نمی‌دانم چرا کالدرون در مورد دیاباته صحبت کرده!

استراماچونی: نتیجه دربی هرچه باشد مرا از اهدافم در استقلال دور نمی کند/ نمی‌دانم چرا کالدرون در مورد دیاباته صحبت کرده!

آندره‌آ استراماچونی، سرمربی تیم فوتبال استقلال می‌داند دربی تهران مهمترین مسابقه فوتبال در کشورمان است.

آندره‌آ استراماچونی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: می‌دانیم دربی تهران مهمترین بازی در ایران است. دربی در همه جا اهمیت زیادی دارد. این دربی می‌تواند یکی از مهمترین بازی‌های دنیا باشد، اما همه می‌دانیم که فقط سه امتیاز دارد. این انرژی را در تیمم می‌بینم که با 110 درصد توان خود به میدان برویم. اگرچه ما تا به امروز فقط دو امتیاز کسب کردیم، اما همان‌طور که به بازیکنانم گفتم، شرایط دربی متفاوت است و آنها باید روحیه تهاجمی داشته باشند و هرگز در زمین مسابقه عصبی نشوند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: ما با روحیه بالا در دربی شرکت خواهیم کرد. ضمن اینکه باید بگویم ما تا به اینجای فصل استحقاق کسب امتیازات بیشتری را داشته‌ایم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه دو دستیار او پس از مشاهده بازی هفته گذشته پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان چه شناختی از این تیم پیدا کرده‌اند، عنوان کرد: ما می‌دانیم پرسپولیس در سه دوره گذشته لیگ، قهرمان شده است. این تیم برای فصل جاری دو بازیکن به نام‌های جونیور از برزیل و محمدحسین کنعانی‌زادگان را از ماشین‌سازی تبریز به خدمت گرفته است. کالدرون با سیستم متفاوت، کارش را در پرسپولیس شروع کرد، اما می‌دانیم که آنها به همان سیستم فصل قبل با مربیگری برانکو برگشتند. احترام زیادی برای حریف قائلیم، اما ترسی از آنها نداریم و باید این را در زمین مسابقه نشان بدهیم.

استراماچونی راجع به حمایت هواداران استقلال از او با وجود کسب نتایج نه چندان مطلوب در شروع لیگ، اظهار داشت: اولین چیزی که من را متقاعد کرد تا به ایران و استقلال بیایم، اهمیت هواداران استقلال در آسیا بود. هواداران در هر تمرین و مسابقه ای ما را حمایت می‌کنند. این خیلی مهم است که هواداران را داشته باشیم و قطعاً بدون حضور آنها روی سکوها، مشکل خواهیم داشت. تنها حالتی که می‌توانیم پاسخ محبت هواداران را بدهیم، این است که هرچه در توان داریم در زمین به اجرا بگذاریم. ما باید در هر ثانیه و دقیقه‌ای از دربی بجنگیم تا در پایان بازی، هواداران‌مان را خوشحال کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به اظهارات گابریل کالدرون، سرمربی پرسپولیس که گفته بود دیاباته را به دلیل اینکه پول زیادی نداشتند نتوانستند جذب کنند و اکنون هم هیچ نتیجه‌ای را به گردن داور نمی‌اندازند که به نوعی طعنه به آبی‌پوشان بوده است، گفت: به کالدرون احترام می‌گذارم، چون از من بزرگ‌تر و انسان مشهوری است. فقط نمی‌دانم چرا دائماً به جز تیم خودش، در مورد تیم‌های دیگر صحبت می‌کند! شاید به خاطر پرسپولیس است که در حال حاضر بهترین تیم ایران بوده، بازیکنان گرانقیمتی دارد و دستمزد بالایی می‌گیرند. نمی‌دانم چرا کالدرون در مورد دیاباته صحبت کرده است. زمانی که ما این بازیکن را می‌خواستیم، او مربی پرسپولیس نبود. ضمن اینکه دیاباته در بازی فردا حضور ندارد.

استراماچونی در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه از او انتقاد می‌شود که تیمش تاکتیک خاصی ندارد، اظهار داشت: موضوعی که می‌خواهم بگویم، شاید کسی در بین شما آن را دوست نداشته باشد. صحبت من این است که تاکنون چند مسابقه فرصت داشتیم تا خودمان را نشان دهیم؟ دربی تازه بازی چهارم استقلال با من است، آن هم تیمی که بیشتر از نیمی از بازیکنانش را تغییر داده است. با یک مربی جدید از کشور جدید که وارد یک لیگ جدید شده است. نتیجه بازی فردا هرچه باشد من را از کارهایی که می‌خواهم در استقلال انجام دهد، دور نمی‌کند.

وی افزود: قطعاً اتفاقاتی که در بازی فردا رخ می‌دهد، روی تصمیمات آینده من تأثیرگذار است. از این جهت که فردا بازیکنان جدیدی فرصت به میدان رفتن را پیدا خواهند کرد. بازیکنانی که باید نشان دهند در حد استقلال هستند. کاری که من کردم، این بوده تا شاگردانم از نظر روحی و روانی آماده بازی کنم. قطعاً یک بازی سخت در انتظارمان است، اما من می‌خواهم یک استقلال قوی بسازم و برنامه‌هایی برای این کار دارم. اگر چه می‌دانیم در بخش‌هایی کارمان خیلی سخت می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: حتی از باغبان و مسئول لباس‌های باشگاه، از من می‌خواهند که در دربی برنده شویم، اما نمی‌گذارم این 90 دقیقه برنامه‌ها و امیدهای ما را نابود کند.

استراماچونی در واکنش به اظهار نظر یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا او نمی‌ترسد دربی را باخته و برکنار شود، گفت: یک مربی حرفه‌ای، می‌داند که در این شرایط به چه شکل رفتار کند. اتفاقات خوب و بد زیادی در هر بازی وجود دارد، اما اگر کسی فکر می‌کند با اتمام بازی مشکل من هستم، به تصمیم باشگاه احترام خواهم گذاشت.

وی در مورد غیبت سه بازیکن تیمش در بازی فردا و اینکه آیا ممکن است این مسئله باعث شود استقلال در دربی رو به بازی دفاعی بیاورد، خاطرنشان کرد: این یک موضوع طبیعی است که ما در فاز هجومی، هنوز کامل نیستیم. فرصت نکردیم هنوز بازیکنی را اضافه کنیم و این چیزی است که من در آخرین روزهای نقل و انتقالات نگرانش بودم. الان می‌دانید در نبود دیاباته، ما بخشی از شخصیت تیمی‌مان را از دست داده‌ایم. متأسفانه دو بازیکنی هم که تا اینجای فصل برای استقلال