«بهنام احسان‌پور» و «حسن یزدانی» آزادکاران وزن‌های ۶۱ و ۸۶ کیلوگرم ایران با پیروزی برابر حریفانی از جمهوری آذربایجان و روسیه به نیمه‌نهایی پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان راه یافتند. یزدانی دومین سهمیه المپیک ایران را گرفت.

پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، از ۲۸ شهریور ماه آغاز شده و تا ۳۱ همین ماه در شهر نورسلطان در کشور قزاقستان ادامه خواهد یافت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۴۳ نفر حضور دارند، «حسن یزدانی» پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر «جیم اسپینال» از پورتوریکو را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه ۹ بر ۲ و ضربه فنی «استفان ورب» دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را از پیش رو برداشت.  یزدانی در دور چهارم و در مرحله یک چهارم نهایی «نایفونوف» دارنده مدال طلای اروپا از روسیه را در حالی که ۲ بر صفر پیش بود در همان سه دقیقه نخست ضربه فنی کرد و به نیمه‌نهایی راه یافت و دومین سهمیه المپیکی کشتی آزاد ایران را نیز کسب کرد.

یزدانی در نیمه‌نهایی باید با «مایلس ناظم امین» از سان مارینو مبارزه کند.

در وزن ۶۱ کیلوگرم ۲۵ نفر حضور دارند، «بهنام احسان‌پور» دارنده مدال طلای جوانان جهان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم «رجب توپال» دارنده مدال برنز اروپا از ترکیه را ۶ بر ۳ شکست داد و در دور بعد «احمدنبی گوارزاتیلوف» دارنده مدال برنز جهان از جمهوری آذربایجان را ۱۳ بر ۱۲ شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت.

آزادکار مازندرانی تیم ملی که سومین میدان جهانی خود را تجربه می‌کند برای راهیابی به فینال باید به مصاف «ماگومد رسول ادریس‌اف» از روسیه برود.

در وزن ۷۹ کیلوگرم «بهمن تیموری» پس از استراحت در دور نخست در دور بعد برابر «رشید قربان‌اف» دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان در حالی که تا یک دقیقه به پایان کشتی از حریف پیش بود در نهایت مبارزه ۱۳ بر ۱۰ مبارزه را واگذار کرد.

این ازبکی با شکست حریف ارمنستانی به نیمهنهایی راه یافت و برای راهیابی به فینال باید با «کایل داک» دارنده مدال طلای جهان از آمریکا مبارزه کند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم «علی شعبانی» در دور اول «ابراهیم جیفتجی» قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از ترکیه را ۹ بر یک شکست داد. وی در مرحله بعد برابر «الیزبار اودیکادزه» دارنده مدال برنز جهان از گرجستان با نتیجه ۱۱ بر ۸ شکست خورد و باید منتظر  باشد تا در صورت راهیابی حریفش در فینال، فردا (یکشنبه) در جدول شانس مجدد و برای کسب مدال برنز و سهمیه المپیک به مصاف حریفان برود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.