اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

کالدرون: در دربی هیچ تیمی از پیش برنده نیست/ من هم دیاباته را می‌خواستم

کالدرون: در دربی هیچ تیمی از پیش برنده نیست/ من هم دیاباته را می‌خواستم

سرمربی جدید تیم فوتبال پرسپولیس گفت: همان قدر که این بازی در داخل کشور مهم است، در سطح جهانی هم مهم است.

گابریل کالدرون در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل استقلال اظهار داشت: افتخاری برای من است که قبل از دربی در خدمت شما هستم. همان‌قدر که این بازی اینجا مهم است در سطح بین‌المللی نیز اهمیت دارد.  می‌شود گفت این بازی یک بازی جهانی است. من سال‌ها به عنوان بازیکن در فوتبال بوده‌ام و می‌دانم دربی‌ها چقدر اهمیت دارند. ما یک تیم آماده برای این بازی هستیم و اشتیاق زیادی برای بردن داریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره استراتژی تیمش در دربی نیز تصریح کرد: برای من بازی هجومی متعادل اهمیت زیادی دارد. از وقتی که لیگ شروع شده است ما گل‌های کمی به ثمر رساندیم، اما در بازی آخر تا حدودی بهتر از دو بازی قبل بودیم. با این حال هنوز به تیمی که من انتظارش را دارم، نرسیده‌ایم، ولی آرام آرام این اتفاق خواهد افتاد. تأکید می‌کنم که بازی هجومی اما متعادل را دوست دارم. همان‌قدر که به استقلال احترام می‌گذاریم برای همه‌ی تیم‌ها هم احترام زیادی قائلیم، اما شما وقتی سرمربی تیم بزرگی هستید این امکان را به شما می‌دهد که بازی بازتری را ارائه کنید. امیدوارم که فردا نمایش خوبی را در زمین در سطح فوتبال ایران ببینیم.

وی درباره احتمال غیبت سیدجلال حسینی در دربی نودم تهران خاطرنشان کرد: سیدجلال یکی از بازیکنان بزرگ در داخل زمین و بیرون زمین است. او همیشه کنار ما بوده و الگوی خوبی به عنوان کاپیتان تیم است. حسینی چه داخل و چه بیرون از زمین به ما کمک کرده است.

کالدرون در واکنش به طرح این موضوع که عملکرد علیپور و جونیور در خط حمله پرسپولیس خوب نبوده است، گفت: قبلاً گفته بودم برای گل زدن نیاز داریم که در مرکز زمین بازیسازی بهتری داشته باشیم. بیشترین مسئولیت در زمین برعهده مهاجمان است و این نیازمند بازیسازی از خط هافبک است. ما باید روی این مسئله کار کرده و بهتر شویم. مسلماً وقتی تیم بهتر بازی کند احتمال گلزنی مهاجمان هم بیشتر است. ما تا به اینجا برای زدن گل زودهنگام مشکل داشته‌ایم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد غیبت سه بازیکن کلیدی استقلال به نام شیخ دیاباته، فرشید اسماعیلی و فرشید باقری در دربی گفت: از روزی که اینجا آمده‌ام گفته‌اند که استقلال مشکل دارد. آنها یا از داور شکایت دارند یا می‌گویند بازیکن مصدوم داریم. اگرچه خیلی به حرف من گوش ندادند، اما استقلال هفت بازیکن جدید گرفته است و دو بازیکن خارجی گرانقیمت جذب کردند. من می‌خواستم دیاباته را بگیرم، اما باشگاه پول کافی نداشت. تراکتورسازی و سپاهان هم بازیکنان جدید و گرانقیمت گرفتند. من نیز تنها یک بازیکن خارجی ارزان گرفتم که نهمین گزینه‌ام بود. وقتی که تیمی سه سال قهرمان می‌شود به فرزندان دیگر کمک می‌کنند که قهرمان شوند. فرزند دیگری که قرار است قهرمان شود باید مسئولیت خودش را بپذیرد و مدام شکایت نکند. با وجود اینکه کمکی به من نشد، اما تیمم مدعی قهرمانی است.

کالدرون افزود: به جای اینکه داور را محکوم کنند، مسئولیت خودشان را بپذیرند، همان‌طور که ما سیدجلال حسینی را نداریم، استقلال را هم 3 بازیکن خودش را ندارد، اما تیم‌های بزرگ بازیکنانی را جانشین سایر بازیکنان خواهند کرد. من در بازی قبلی علیرضا بیرانوند را نداشتم اما شکایتی هم نکردم. ما به عنوان تیم بزرگ باید نقش خودمان را بپذیریم.

وی در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا منظور او از صحبت‌هایی که مطرح کرد این بوده که پرسپولیس برخلاف استقلال هیچ حمایتی از سوی وزارت ورزش نمی‌بیند، گفت: منظور من را خوب متوجه شدید. چون تیم‌های زیادی هستند که وزارت باید به آنها کمک کند، طبیعی است که این کمک‌ها باید تقسیم شود. من منظورم را به خوبی انتقال دادم. خیلی واضح است یک تیم می‌تواند بازیکن خارجی گران قیمت بگیرد، اما تیم ما مجبور می‌شود بازیکن خارجی ارزان قیمت را جذب کند. فکر کنم دیگر از این واضح‌تر نمی‌شود صحبت کرد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان راجع به اینکه چه سورپرایزی برای دربی دارد، گفت: من هیچ سورپرایزی برای این بازی ندارم. در دربی هیچ تیمی از پیش برنده نیست. من بارها در سطح بین‌المللی دربی را تجربه کرده‌ام، اما برای این بازی سورپرایزی ندارم.

کپی