افزایش نگران کننده سرطان در استان سمنان

استانها /
شناسه خبر: 502210

استاندار سمنان با بیان اینکه افزایش سرطان در استان نگران کننده است، گفت: مسئولان مرتبط ، برنامه راهبردی برای پیشگیری و درمان سرطان تهیه کنند.

علیرضا آشناگر شنبه در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت خانواده در سالن غدیر استانداری افزود: میانگین ابتلا به سرطان در مردان در جهان به ازای هر ۱۰۰هزار نفر ۲۰۵ نفر و در استان سمنان ۱۷۸ نفر و میانگین ابتلای زنان به سرطان در جهان ۱۶۵ و در استان ۱۵۴ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است.

وی ابراز داشت: فعالان حوزه سلامت نگران روند افزایشی بیماری هستند و پیشگیری، کنترل و درمان این بیماری‌ها در اولویت کاریشان قرار دارد.
استاندار سمنان با بیان اینکه نباید ترس در جامعه بابت ابتلا به سرطان ایجاد کرد، یادآور شد: دانشگاه های علوم پزشکی شاهرود و سمنان برنامه عملیاتی برای کنترل و پیشگیری از سرطان را ارایه دهند تا برنامه‌ریزی بر این اساس انجام شود.
وی با تاکید بر مبارزه با بیماری‌ها از طریق آموزش و مشاوره، تصریح کرد: کم تحرکی نقشی مهم در ابتلا به سرطان دارد ، باید ترویج فرهنگ ورزش و تحرک در جامعه جدی گرفته شود.
استاندار سمنان خاطرنشان کرد: سال ۱۳۹۹ در حوزه سلامت معطوف به تکمیل طرح‌های عمرانی در مقابله با سرطان است.
وی اضافه کرد: یک مرکز غربالگری سرطان در شاهرود دایر است و در سمنان نیز در دست ساخت است و با قول مساعد وزیر بهداشت در سفر به استان، این طرح تا پایان سال تکمیل می‌شود.
استاندار سمنان گفت: ورزش با بازگشایی مدارس و ایجاد فضای شاد و نشاط اجتماعی مورد توجه جدی قرار بگیرد.
استان سمنان بیش از ۷۰۲ هزار نفر جمعیت دارد.
در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت خانواده درباره وضعیت استان در ابتلا به سرطان با حضور مسئولان استانی بحث و تبادل نظر شد./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.