اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

تخصیص 450 میلیارد ریال برای توسعه مدارس کرمان و راور

تخصیص 450 میلیارد ریال برای توسعه مدارس کرمان و راور

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تخصیص 450 میلیارد ریال برای توسعه، مقاوم سازی و نوسازی فضاهای آموزشی مدارس خبر داد.

دکتر "محمدمهدی زاهدی" با اشاره به جزییات دیدار با دکتر درخشانی مهر رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در این دیدار که با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کرمان و روسای آموزش و پرورش مناطق شهرستان کرمان و راور در محل دفتر دکتر درخشانی برگزار شد، مشکلات فضاهای آموزشی شهرستان های کرمان و راور مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به مصوبات این نشست گفت: در این دیدار مقرر شد تخریب ساختمان فرسوده هنرستان اقبال شهر کرمان و ساخت هنرستان جدید اقبال لاهوری در ابتدای خیابان شهید مصطفی خمینی کرمان در دستور کار قرار گیرد ضمن آنکه تامین اعتبار جهت آغاز عملیات اجرایی مجتمع آموزشی حیات طیبه الغدیر شهر کرمان نیز صورت گرفت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخصیص اعتبار لازم جهت خرید تجهیزات آموزشی، اداری و کارگاهی – آزمایشگاهی و توزیع در آموزش و پرورش شهرستان و مناطق کرمان و راور نیز گفت: تامین اعتبار جهت ساخت یک باب مدرسه  در بخش چترود شهرستان کرمان و یک باب سالن چند منظوره در شهرستان راور و تامین اعتبار جهت آغاز پروژه مقاوم سازی کانون فرهنگی هنری تربیتی حضرت زینب این شهرستان نیز در دستور کار سازمان نوسازی مدارس قرار گرفت.

زاهدی با اشاره به تخصیص اعتبار جهت جمع آوری سیستم های گرمایشی غیراستاندارد باقیمانده در مدارس نواحی یک و دو شهر کرمان، بخش شهداد، گلباف، ماهان، راین و شهرستان راور نیز اظهار کرد: همچنین در این دیدار مصوب شد که مبلغ 450 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه، تجهیز و ساخت مدارس شهرستان های کرمان و راور اختصاص داده شود./ ایسنا

کپی