اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

نرخ "سرویس مدارس" در کرمانشاه 24 درصد افزایش یافت

نرخ "سرویس مدارس" در کرمانشاه 24 درصد افزایش یافت

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر کرمانشاه از افزایش حدود 24 درصدی نرخ سرویس مدارس شهر کرمانشاه در سال تحصیلی جدید خبر داد.

سجاد سلیمانی با اشاره به افزایش 24 درصدی نرخ سرویس مدارس شهر کرمانشاه در سال تحصیلی جدید، گفت: نرخ سرویس مدرسه برای خودروهای آژانس، سواری، خطی و تاکسی بصورت ماهیانه به ازای هر نفر در مسیرهای از یک تا پنج کیلومتر 96هزار تومان، از پنج تا هشت کیلومتر 123هزار تومان و از هشت تا 15 کیلومتر 137هزار تومان است.

به گفته سلیمانی برای خودروهای ون نیز نرخ کرایه به ازای هر نفر به صورت ماهیانه در مسیرهای از یک تا پنج کیلومتر 82هزار تومان، از پنج تا هشت کیلومتر 96هزار تومان و از هشت تا 15 کیلومتر 103 هزار تومان تعیین شده است.

وی همچنین نرخ تعیین شده برای خودرو مینی بوس را به ازای هر نفر بصورت ماهیانه در مسیرهای از یک تا پنج کیلومتر 55هزار تومان، از پنج تا هشت کیلومتر 66 هزار تومان و از هشت تا 15 کیلومتر 75هزارتومان اعلام کرد.

سلیمانی با بیان اینکه مسیرهای مذکور از درب منزل تا آموزشگاه و بالعکس یک مسیر محسوب می‌شود، تصریح کرد: برای مسافت‌های بیشتر از 15 کیلومتر برای خودروهای سواری به ازای هر کیلومتر اضافه مبلغ یازده هزار تومان، برای خودرو وَن هشت هزار تومان و برای مینی بوس شش هزار تومان مبلغ اضافه دریافت می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه با تأکید بر لزوم رعایت نرخ و تعداد مجاز سرنشینان سرویس مدرسه مطابق با ظرفیت خودرو توسط رانندگان سرویس مدارس، اعلام کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی و بازرسان سازمان تاکسیرانی با اضافه سرنشین در سرویس مدارس برخورد قانونی خواهند کرد.

سلیمانی افزود: امسال با توجه به راه اندازی سامانه "سپند" ضمن الزام ثبت نام شرکتهای حمل ونقل عمومی درون شهری و  رانندگان متقاضی حوزه سرویس مدارس، والدین نیز می‌توانند با ثبت نام در این سامانه کنترل زمان و مسیر رفت و برگشت دانش آموزان خود را  رصد کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه ادامه داد: رانندگان متقاضی سرویس مدارس تحت پوشش شرکتهای تایید شده توسط سازمان تاکسیرانی، باید ضمن رعایت  ظرفیت خودرو مطابق با کارت خودرو، ،دارای برچسب و کارت سرویس مدارس که نشان دهنده طی مراحل لازم تعیین صلاحیت است، باشند.

سلیمانی تأکید کرد: اکیپ های نظارتی سرویس مدارس به صورت مستمر تا پایان سال تحصیلی بر فعالیت سرویس‌ها نظارت دارند./ ایسنا

 

کپی