استان سیستان و بلوچستان با دارا بودن ۲۰ درصد از مرزها، ۱۱.۵ درصد از مساحت و ۳.۵ درصد از جمعیت ایران، در تجارت کشور تنها یک درصد سهم دارد.

احمد علی موهبتی استاندار این استان پنجشنبه شب در نشست شورای اداری و فعالان اقتصادی منطقه سیستان که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سرسرای فرمانداری زابل برگزار شد افزود: اجرای طرح‌های ضربتی همچون انتقال گاز به زاهدان، زابل و خاش باعث شکوفایی در حوزه صنعت سیستان و بلوچستان می‌شود.

وی تحقق وعده‌های مسئولان به سیستان و بلوچستان را خواستار شد و گفت: راه آهن، بزرگراه و آب آشامیدنی سه مساله مهم این استان است که باید مدنظر قرار گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین تعیین تکلیف منطقه آزاد تجاری – صنعتی سیستان را خواستار شد و گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری– صنعتی سیستان با وجود منطقه آزاد تجاری– صنعتی چابهار بال دوم پرواز در تجارت این استان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱۴۰ پروانه بهره‌برداری صنعتی در این استان صادر شده که ۲۵ هزار اشتغال رسمی ایجاد کرده است.

نادر میرشکار افزود: ۷۰ درصد از این تعداد واحدها فعال و ۳۰ درصد آن غیر فعال هستند.

وی اظهارداشت: ظرفیت مرز با وجود بازارچه‌های مرزی و پایانه رسمی میلک از ظرفیت‌های منطقه سیستان است در حالیکه افغانستان آن را به رسمیت نمی‌شناسد و دچار مشکل هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان بیان کرد: ۱۷۰ پروانه بهره‌برداری در سیستان وجود دارد که اکثر  واحدهای آن شن و ماسه و کوره آجر پزی هستند./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.