اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

اختصاص ۲۹۵ اتوبوس برای بازگشت زائران اربعین به البرز

اختصاص ۲۹۵ اتوبوس برای بازگشت زائران اربعین به البرز

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: به منظور تسهیل در برگشت زائران اربعین حسینی، زائران کرجی از شهرکرمانشاه به کرج منتقل می شوند.

به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان البرز، مهرداد جهانی با اعلام این مطلب که طرح جابجایی مسافران اربعین حسینی از ۱۷ مهر لغایت ۳ آبان اجرایی می شود، گفت: به منظور تسهیل در تخلیه مرزهای کشور در بازگشت زائرین حسینی از کربلای معلی سه شهر کرمانشاه، همدان و اندیمشک به عنوان شهرهای هاب که در واقع مراکز اصلی توزیع و بازگشت زائرین به شهرها و مبادی اولیه زائرین هستند در نظر گرفته شده است.

جهانی افزود: زائرین استان البرز در زمان بازگشت، حدفاصل مرزهای مهران و خسروی تا شهرهای پسکرانه(هاب)را از طریق سرویس‌های خطی(شاتل) طی می‌نمایند و در شهر پسکرانه مرتبط با استان خود، با ناوگان اتوبوسی و یا سایر روش‌های حمل و نقل ریلی یا هوایی به مبادی اولیه باز می‌گردند.

وی افزود: در همین رابطه  ۲۹۵ دستگاه اتوبوس  در طی شش روز اجرای طرح از۲۴ لغایت ۲۹ مهرماه از کرج به  شهر کرمانشاه برای بازگرداندن زائرین استان البرز اعزام  می‌شوند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه با این برنامه ریزی پایانه‌های مرزی سریعتر تخلیه می‌شود و سعی شده تا کمبود ماشین برای برگشت وجود نداشته باشد، گفت: مسافران برای رفتن به این سفر به مرور از کشور خارج می‌شوند ولی در زمان بازگشت افراد زیادی در یک بازه زمانی کوتاه قصد بازگشت به کشور و شهرهای خود را  دارند که این امر ضرورت برنامه ریزی منسجم تر برای بازگشت مسافران را می‌طلبید که بر اساس برنامه ریزی انجام شده توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، پایانه‌های مرزی سریعتر تخلیه و افراد راحت‌تر به مقاصد خود بازخواهند گشت.

وی خاطرنشان کرد: تیم های اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز در دوره طرح بازگشت زائرین در شهرهای کرمانشاه و همچنین پایانه شهید کلانتری کرج برای هماهنگی و تامین ناوگان مورد نیاز بازگشت زائرین استان البرز مستقر خواهند بود.

گفتنی است: زائرین  استان‌های  البرز، سمنان، تهران، قزوین، زنجان، گیلان، اردبیل، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی از طریق شهر  هاب کرمانشاه  به شهرهای و مبادی اولیه خود عزیمت می‌نمایند./ ایسنا

کپی