اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

هوای مشهد برای تمامی افراد ناسالم است

هوای مشهد برای تمامی افراد ناسالم است

شاخص کیفیت هوای امروز مشهد در شرایط ناسالم برای تمامی افراد قرار دارد.

بنابر اعلام مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی مشهد بر اساس آخرین اطلاعات واصله از ایستگاه‌های سطح شهر شاخص کیفیت هوای  شهر مشهد هم‌اکنون با عدد 160 در شرایط سالم برای تمامی افراد قرار دارد. همچنین کیفیت هوا در شبانه‌روز گذشته منتهی به ساعت 11 امروز پنج‌شنبه، 28 شهریور، با عدد 155 در شرایط ناسالم برای تمامی افراد قرار دارد.

بیش‌ترین بار آلودگی از ایستگاه «سرافرازان» با شاخص 180 گزارش شده است و هوای این منطقه در شرایط ناسالم برای تمامی افراد قرار دارد. هم‌چنین کم‌ترین آلودگی از ایستگاه‌ «آوینی» با شاخص 130 گزارش شده است و هوای این منطقه در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در حال حاضر کیفیت هوا در ایستگاه‌های «الهیه» با شاخص 179، «چمن» با شاخص 169، «سجاد» با شاخص 167، «وحدت» با شاخص 163، «خیام جنوبی» با شاخص 160، «کریمی» با شاخص 157و «خیام شمالی» با شاخص 156، «شهر» با شاخص 155، «مفتح» با شاخص 152 در شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌ها قرار دارد. همچنین از ایستگاه‌های «طرق» با شاخص 149، «سمزقند» با شاخص 138، «نخریسی» با شاخص 136، «امامیه» با شاخص 131 و «آوینی» با شاخص 130 در شرایط ناسالم برای افراد حساس گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، این شرایط هوایی باعث افزایش بیماری‌های قلبی یا ریوی و مرگ زود رس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علائم تنفسی در کل جمعیت خواهد شد. بر این مبنا توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند. افراد دیگر نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند./ ایسنا

کپی