اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

اعضای هیأت نظارت فیس بوک مشخص می شوند

اعضای هیأت نظارت فیس بوک مشخص می شوند

فیس بوک تا پایان سال‌جاری اعضای هیأت نظارتی خود را معرفی می‌کند. این هیأت که در نهایت ۴۰ عضو خواهد داشت، همخوانی پست‌ها و تبلیغات موجود در این پلتفرم را با سیاست‌های فیس‌بوک بررسی می‌کند.

طبق اعلام فیس بوک، نام اعضای نخستین هیأت نظارتی شبه مستقل این شرکت تا پایان سال‌جاری میلادی اعلام می‌شود.
این هیأت نظارتی با هدف تصمیم‌گیری درباره محتوای فیس بوک (مانند آنچه که زمان پست‌ها در اینستاگرام یا فیس‌بوک جزو پست‌های نفرت پراکنی به حساب می‌آیند) ایجاد می‌شود. همچنین این هیأت می‌تواند تعیین کند آیا پست‌ها یا تبلیغات موجود در پلتفرم خلاف استانداردهای فیس‌بوک هستند یا خیر. همچنین هرگونه یافته‌ای که پنل ارائه کند در حقیقت راهنمایی برای فعالیت‌های فیس‌بوک به حساب می‌آید.

 ماه گذشته مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس‌بوک از تصمیم خود برای ایجاد یک هیأت نظارتی خبر داد. این در حالی بود که از فیس‌بوک به‌دلیل ناتوانی در حفظ حریم شخصی کاربرانش و همچنین ناتوانی در حذف سریع و مؤثر اخبار جعلی، پست‌های نفرت پراکنی و غیره بشدت انتقاد شده بود.
این هیأت نظارتی ۴۰ عضو خواهد داشت که سالانه درباره چند پرونده تصمیم‌گیری می‌کنند. هیأت مذکور در ابتدای امر پست‌هایی را بررسی می‌کند که خود فیس‌بوک آنها را ارجاع می‌دهد.اما از نیمه نخست ۲۰۲۰ میلادی این هیأت مورد نمونه‌های ارجاعی کاربران را نیز بررسی خواهد کرد. هیأت نظارتی فیس‌بوک به محض تعیین ۱۱ عضو فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

کپی