اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
با هدف تشخیص زودهنگام جریان های تروریستی؛

فیس بوک با پلیس متروپولیتن لندن همکاری می کند

فیس بوک با پلیس متروپولیتن لندن همکاری می کند
بیتا میرعظیمی خبرنگار

فیس بوک در تشخیص زودهنگام جریان های تروریستی با پلیس متروپولیتن لندن همکاری می کند.

این شبکه اجتمای پرطرفدار با بهره گیری از هوش مصنوعی فیلم های مرتبط با حوادث تیراندازی و حملات ترروریستی را در سریع ترین زمان ممکن شناسایی کرده و به ماموران شعبه ضد تروریستی لندن هشدار می دهد. به نظر می رسد این همکاری می تواند بسیار سازنده باشد؛ چرا که هرگونه حمله ای خطرناک در قلب لندن به کمک فیس بوک شناسایی شده و اطلاعات و داده های حاصله پیش از اجرایی شدن در اختیار مأموران ضد تروریست قرار می گیرد.

نیل باسو ، دستیار کمیسر عملیات ویژه ضد تروریستی لندن گفت: هوش مصنوعی فیس بوک می تواند به شناسایی حملات مسلحانه در مراحل اولیه کمک کرده و به طور بالقوه به مقامات پلیس در سراسر جهان و در پاسخ به حوادث مسلحانه مرگبار کمک نماید".

وی افزود: این فناوری به طور خودکار حملات تروریستی را متوقف کرده و می تواند در ترویج ایدئولوژیهای مخرب همانند یک بازدارنده عمل کند.

این مقام ارشد ضد تروریستی تأکید کرد: ما از همکاری شبکه های اجتماعی برای مقابله با تروریسم تجلیل کرده و استقبال می کنیم.

 

همکاری فیس بوک و مأموران ضد تروریستی پلیس متروپولیتن در حالی افزایش پیدا می کند که حدود 6 ماه پیش در حمله تروریستی به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند دست‌کم ۴۹ تن جان باخته‌اند. در واکنش به این حمله تروریستی، فیس بوک و اینستاگرام یک و نیم میلیون ویدیو مرتبط با این حادثه مرگبار را در ۲۴ ساعت اول وقوع این حادثه حذف کرده و پس از آن وعده شناسایی و حذف فیلم ها و ویدئوهای تروریستی را در شبکه اجتماعی داد. 

کپی