اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

نعیم قاسم: حق ملت‌های منطقه است انواع سلاح را در اختیار داشته باشند

نعیم قاسم: حق ملت‌های منطقه است انواع سلاح را در اختیار داشته باشند

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان اعلام کرد، این حق ملت‌های منطقه است که به هر شیوه‌ای مقاومت کنند، حق آنهاست که بدون هیچ گونه استثنایی همه انواع سلاح را در اختیار داشته باشند و باید دانست که قطعاً سرنوشت تحریم‌ها به یک شکست سیاسی منتهی می‌شود.

 شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل این حزب‌ تاکید کرد: در حال حاضر، ما شاهد تجاوز آشکار آمریکا به مناطق و کشورهای خود هستیم. این کشور از طریق تلاش برای اعمال سیاست‌ها و شروط خود و حضور رژیم صهیونیستی به قیمت ویرانی روستاها و شهرها، کشته شدن بی‌رحمانه کودکان، زنان و سالمندان به صورت مستقیم و غیرمستقیم با استفاده از ابزارهایی که آمریکا به کار می‌گیرد، به سرزمین ما تجاوز می‌کند.

وی افزود: این حق ملت‌های منطقه است که به هر شیوه‌ای مقاومت کنند، حق آنهاست که بدون هیچ گونه استثنایی همه انواع سلاح را در اختیار داشته باشند. مقاومت امروز با همه مواضع خود شروط تحمیلی را نمی‌پذیرد. محکومیت باید برای عمل باشد نه واکنشی به عمل، باید حمله به یمن محکوم شود نه اینکه دفاع از این کشور محکوم باشد، باید رژیم اشغال‌گر محکوم شود نه اینکه، مقاومت در برابر این رژیم محکوم باشد. باید تلاش‌ها برای تخریب سوریه محکوم شود نه اینکه دفاع از ملت این کشور و باز پس‌گیری آن محکوم باشد.

شیخ قاسم ادامه داد: تحریم‌های آمریکا علیه لبنان، دیگر علیه حزب‌الله و گروهی نیست؛ بلکه بدون استثنا علیه همه لبنان است. اگر فکر می‌کردند که آنها طرفی را با این تحریم‌ها منزوی می‌کنند و این تحریم‌ها هیچ ارتباطی به طرف‌های دیگر پیدا نمی‌کند و در این خصوص به صورت تئوری صحبت می‌کردند، اشتباه کردند، زیرا آثار تحریم‌ها بدون استثنا علیه همه لبنانی‌هاست.

وی افزود: از همین جا باید همه مقامات ذی‌ربط و مسؤولان لبنان، مسؤولیت مقابله را برعهده بگیرند تا به این خط‌مشی ننگین آمریکا پایان دهند که علیه گروه مشخصی نیست، بلکه علیه مردم است.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: ما با همه طرف‌ها برای مقابله با این وضعیت و خط‌مشی تلاش خواهیم کرد. اما باید دانست که قطعاً سرنوشت تحریم‌ها یک شکست سیاسی است، زیرا ما گروهی هستیم که فشارها هرچقدر هم که باشد، از سرزمین و حقوق خود دست نمی‌کشیم.  / ایسنا

کپی