16 قاتل از چوبه دار نجات یافتند

حوادث /
شناسه خبر: 501528

۱۶ محکوم به قصاص در ۳ سال اخیر در کهگیلویه و بویراحمد با رضایت اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافتند.

 مدیر کل زندان‌های کهگیلویه وبویراحمد گفت:  در ۳ سال اخیر با پا بخشش ۱۶ قاتل از قصاص پای چوبه‌داردرمیانی و وساطت مجموعه زندان‌ها، مددکاران و شورا‌های حل اختلاف در زندان‌ها، تعامل و همکاری مسئولان قضایی، بزرگان و متنفذان و معتمدین طوایف ۱۶ زندانی محکوم به قصاص از چوبه دار رهایی یافتند.
اسماعیل جمیاری تعامل و همکاری با شورای حل اختلاف را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در این زمینه از ظرفیت علماء، بزرگان قوم، معتمدان و ریش سفیدان استفاده کردیم که در مجموع نتیجه تلاش‌های انجام شده رضایت بخش است.
وی ترویج فرهنگ تشویق مردم به گذشت، احسان و برادری را ضروری دانست و ادامه داد: امیدوارم در این زمینه رسانه‌ها، نخبگان سیاسی و فرهنگی و افراد دارای نفوذ اجتماعی ورود کنند.
جمیاری بیان کرد: طبق سیاست دستگاه قضایی در دوره تحول و نیز برنامه‌های ابلاغی سازمان زندان‌ها پرونده‌های دارای زندانی قصاص به طور ویژه باید رصد و پیگیری شود.
وی با اشاره به اینکه قصاص حق شرعی و قانونی اولیای دم است، بیان کرد: با هدف جلوگیری از ادامه خصومت‌ها و منازعات و برقراری نظم و آرامش به جامعه، مدیریت زندان‌ها با همراهی مجموعه قضایی، ریش سفیدان و معتمدین کار‌های خوبی در این زمینه انجام شده است./ صدا وسیما

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.