اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

ترامپ انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی را پیش‌بینی کرد

ترامپ انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی را پیش‌بینی کرد

رئیس‌جمهوری آمریکا پیش‌بینی کرد که انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی نتایجی نزدیک به هم داشته باشد.

 دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: انتخابات اسرائیل احتمالا انتخاباتی با نتایج نزدیک به هم خواهد بود انتخاباتی که احتمالات برد و باخت در آن برابر است.

ترامپ همچنین درباره وعده انتخاباتی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق تمام شهرک‌ها در کرانه باختری گفت: خب، دوست ندارم درباره آن صحبت کنم اما قطعا ما گفته بودیم که آن‌ها مایلند چنین کاری انجام دهند، به هر حال درباره آن اظهارنظر نمی‌کنم. خیلی زود است. 

انتخابات رژیم صهیونیستی امروز (سه‌شنبه)‌ آغاز شد؛ دومین انتخابات ظرف کمتر از شش ماه گذشته که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای حفظ منصبش در آن شرکت می‌کند.

نتانیاهو که طولانی‌ترین دوره نخست‌وزیری را در اسرائیل داشته است در تشکیل ائتلاف به رغم پیروزی حزبش در انتخابات قبل شکست خورد.

نتانیاهو تصمیم گرفت مجددا در انتخابات شرکت کند تا راه را بر امکان ماموریت فرد دیگری برای تشکیل دولت مسدود کند. نتانیاهو به فساد متهم شده است.

آخرین نظرسنجی‌هایی که روز جمعه انجام شد رقابت برابری را بین حزب لیکود به رهبری نتانیاهو و ائتلاف "آبی سفید" به رهبری بنی گانتس، رئیس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد. بعید نیست این انتخابات نیز مثل انتخابات قبل باشد.

پیش‌بینی می‌شود که انتخابات مجددا به مثابه همه‌پرسی درباره نتانیاهو و سیاست‌هایش باشد.  / ایسنا

کپی