اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

بهره‌مندی ۲۵ هزار هنرمند از بیمه درمان تکمیلی

بهره‌مندی ۲۵ هزار هنرمند از بیمه درمان تکمیلی

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: در سالجاری بیش از ۲۵ هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران کشور از سوی صندوق اعتباری هنر از خدمات بیمه درمان تکمیلی بهره‌مند شدند.

حسین سیدزاده در جلسه دیدار با غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این صندوق گفت: صندوق اعتباری هنر با هدف حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور و رفع مشکلات آنان به دلیل عدم برخورداری آنان از مزایای یک فرد شاغل در جامعه خصوصاً در سال های پایانی عمر، تاسیس شد. گسترش خدمات بیمه ای از مهم ترین اهداف این صندوق است.

سیدزاده با اشاره به خدمات بیمه درمان تکمیلی بیان داشت: در سالجاری و با همکاری بیمه سرمد بیش از ۲۵ هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران کشور از سوی صندوق اعتباری هنر از خدمات بیمه درمان تکمیلی بهره مند شدند و تلاش ما همواره براین است تا در عقد قرارداد با شرکت های بیمه‌ای، هنرمندان کشور با کمترین هزینه، بالاترین خدمات را دریافت کنند و نگران هزینه های درمانی خود نباشند همچنین بیش از نیمی از سهم بیمه تکمیلی اعضا توسط صندوق اعتباری هنر پرداخت می شود.
 وی افزود: در سال ۹۶ به منظور سهولت دسترسی اعضاء به خدمات بیمه درمان تکمیلی از طریق پیاده‌سازی سیستم‌های مبتنی بر وب سامانه «بیمانو» طراحی و راه اندازی شد که از نظر نظارت بر عملکرد شرکت‌های بیمه، ارائه اطلاعات شفاف به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کاهش مراجعات حضوری، قابلیت پیگیری خسارت ها و....دستاورد بسیار قابل توجهی است.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به حضور این صندوق در حوادث زلزله، سیل و رخدادهای اخیر کشور و حمایت از هنرمندان گفت: گسترش پوشش های بیمه ای برای جبران حوادث فاجعه آمیز در دستور کار صندوق قرار دارد. امیدواریم با همراهی شرکت‌های بیمه، بتوانیم منازل اصحاب فرهنگ و هنر و فضاهای فرهنگی و هنری را در مقابل بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه بیمه کنیم که نیازمند کمک و همراهی بیمه مرکزی هستیم.

غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی با تقدیر از عملکرد صندوق اعتباری هنر گفت: صنعت بیمه برای رشد و افزایش نفوذ خود به همراهی اصحاب فرهنگ و هنر نیازمند است و بدون استفاده از پتانسیل این گروه مرجع دستیابی به اهداف دشوار خواهد بود.
وی افزود: همچنین بیمه مرکزی بمنظور افزایش بهره مندی و تنوع خدمات بیمه ای به هنرمندان در کنار صندوق اعتباری هنر خواهد بود و این همکاری را با توان مضاعف ادامه خواهد داد./ایرنا

کپی