آغاز هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل

بین الملل /
شناسه خبر: 501409

هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) به ریاست یک نیجریه‌ای و با هدف تقویت اقداماتی در راستای تغییرات جوی و تسریع روند توسعه پایدار آغاز می‌شود.

در جلسه امسال مجمع عمومی سازمان ملل علاوه بر مناظره عمومی، رهبران جهان نیز در پنج نشست یا نشست‌های عالی به منظور ارتقای اقدامات در راستای تغییرات جوی و تسریع پیشرفت در توسعه پایدار با هدف زندگی شکوهمند، صلح آمیز و سالم برای همه شرکت می‌کنند.

ریاست این دوره را "تیجانی محمد بانده"، از نیجریه برعهده دارد که در چهارم ژوئن سال جاری میلادی برای این سمت انتخاب شد.

دبیرکل سازمان ملل با شعار "رقابتی که ما می‌توانیم پیروز شویم" مراسم را آغاز می‌کند و هدف از این شعار، بسیج تمامی نیروهای اقتصادی و سیاسی در بالاترین سطح ممکن به منظور انجام اقدامات برای مقابله با تغییرات جوی است.

در این نشست رهبرانی از دولت‌ها، بخش خصوصی و جامعه مدنی حضور دارند و این فرصت به آنها داده شده تا راه حل‌های خود را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و ایجاد یک انعطاف پذیری و انطباق جوی ارائه کنند.

نشست ۲۴ و ۲۵ سپتامبر درباره اهدف توسعه پایدار است که به رهبران جهان و سایر شرکت کنندگان این فرصت را می‌دهد تا تمایل خود را برای تسریع اقدامات در دگرگون کردن جوامع و اقتصاد خود ارائه کنند.

۲۶ سپتامبر نیز گفتگوی در سطح عالی درباره تامین مالی توسعه است و ۲۷ سپتامبر نیز نشست بررسی توسعه برای کشورهای جزیره‌ای کوچک در حال توسعه برگزار می‌شود.  / ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.