اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

نخستین جلسه استماع در روند تحقیقات استیضاح ترامپ امروز برگزار می‌شود

نخستین جلسه استماع در روند تحقیقات استیضاح ترامپ امروز برگزار می‌شود

مدیر سابق کمپین دونالد ترامپ امروز (سه‌شنبه) و همزمان با تحقیقات دموکرات‌ها در خصوص رئیس‌جمهوری، در نخستین جلسه استماع کمیته قضایی مجلس نمایندگان حاضر می‌شود تا به سوالات آنان در آنچه تحقیقات استیضاح می‌خوانند، پاسخ دهد.

در حالی که دموکرات‌ها در حال بررسی و تحقیقات درباره امکان استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هستند، کوری لواندوسکی، مدیر سابق کمپین ترامپ امروز در برابر کمیته قضایی مجلس نمایندگان حاضر خواهد شد تا درباره گزارش رابرت مولر، بازرش ویژه رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا توضیح دهد.

با این حال به نظر نمی‌رسد که دموکرات‌ها اطلاعات تازه‌ای به دست بیاورند زیرا انتظار نمی‌رود لواندوسکی که از دوستان وفادار ترامپ و حامی او است، بیش از آنچه سال گذشته به رابرت مولر گفته، در این جلسه ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، علاوه بر لواندوسکی، ریک دیربورن و راب پورتر، معاونان سابق کاخ سفید نیز برای شهادت احضار شدند اما به دستور کاخ سفید در این جلسه حاضر نخواهند شد.

پت سیپولونه، مشاور کاخ سفید در نامه‌ای به کمیته قضایی مجلس نمایندگان نوشت، وزارت دادگستری توصیه کرده این دو دستیار سابق باید به دلیل مصونیت قانونی که دارند، احضارها را نادیده بگیرند. وکلای این دو مرد نیز اعلام کردند که این دو به دستورات ترامپ عمل می‌کنند. به این دو مرد توصیه شده که در این جلسه شرکت نکنند زیرا دارای مصونیت قانونی هستند که مشاوران ارشد رئیس جمهوری را از شهادت دادن در امان می‌دارد.

این مشاور کاخ سفید در نامه‌ای دیگر نوشت، لواندوسکی که هرگز برای کاخ سفید کار نکرده، نباید گفت‌وگوهای خصوصی با ترامپ را افشا کند.

می‌توان با اطمینان گفت که اکثریت جمهوری‌خواه سنا هرگونه اقدام مجلس نمایندگان با اکثریت دموکرات را برای متهم کردن دونالد ترامپ رد خواهد کرد. همچنین برخی دموکرات‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند که تلاش برای استیضاح ترامپ می‌تواند مانع از دستیابی آن‌ها به دستاوردهای دیگر برای تقویت جایگاه این حزب در انتخابات ۲۰۲۰ شود.

با این حال کمیته قضایی مجلس نمایندگان به بررسی خود ادامه می‌دهد و طی روزهای گذشته مقرراتی را برای جلسات استماع استیضاح وضع کرده است که برای نخستین بار در خصوص لواندوسکی اجرا خواهد شد.  / ایسنا

کپی