اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

واکنش رسانه‌های خارجی به اظهارات مهم رهبر معظم انقلاب

واکنش رسانه‌های خارجی به اظهارات مهم رهبر معظم انقلاب

اسپوتنیک: سیاست فشار حداکثری بر ایران ارزشی ندارد و شکست خواهد خورد/ خبرگزاری فرانسه: تنش‌ها در منطقه پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان و به‌علاوه اختلاف میان تهران و واشنگتن افزایش یافته/ رویترز: رهبری ایران روز سه‌شنبه در اظهاراتی مذاکره با آمریکا را غیر ممکن دانست و گفت که سیاست فشار حداکثری بر ایران شکست خواهد خورد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمریکایی‌ها را یک ترفند با هدف تحمیل خواسته‌های خود و اثبات تأثیرگذاری فشار حداکثری بر ایران توصیف و تاکید کردند: مسئولان یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، مقام معظم رهبری صبح امروز (سه‌شنبه) در بیانات خود در ابتدای جلسه درس خارج فقه به ایراد بیاناتی به‌ویژه درباره رویکرد دولت آمریکا درقبال ایران پرداختند و تاکید کردند: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.

خبرگزاری اسپوتنیک در گزارش خود درباره بیانات رهبر انقلاب اسلامی نوشت که رهبری ایران با تاکید بر اینکه کشورش هرگز با آمریکا مذاکره نخواهد کرد، گفت: سیاست فشار حداکثری بر ایران ارزشی ندارد و شکست خواهد خورد.

اسپوتنیک در ادامه گزارش داد: این اظهارات در شرایط سخت کنونی در منطقه خلیج فارس و تلاش آمریکا برای افزایش حضورش در منطقه برای محافظت از کشتیرانی در تنگه هرمز بیان شده است.

خبرگزاری فرانسه نیز در این باره گزارش داد: در شرایطی که تنش‌ها در منطقه پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان و به‌علاوه اختلاف میان تهران و واشنگتن افزایش یافته است، رهبری ایران صبح امروز تاکید کرد که کشورش با آمریکا مذاکره نخواهد کرد.

در ادامه گزارش خبرگزاری فرانسه آمده است: وی علاوه‌براین متذکر شد که سیاست فشار حداکثری بر ایران بی‌ ارزش است و تمامی مسئولان ایران به‌طور یک‌پارچه معتقدند که در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نخواهد شد.

همچنین خبرگزاری رویترز در گزارشی با انتشار بخش‌هایی از بیانات آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کرد: رهبری ایران روز سه‌شنبه در اظهاراتی مذاکره با آمریکا را غیر ممکن دانست و گفت که سیاست فشار حداکثری بر ایران شکست خواهد خورد.

این خبرگزاری در ادامه گزارش خود به این بخش از بیانات آیت‌الله خامنه‌ای پرداخت که گفته‌اند، مسئولان ایرانی هرگز با آمریکایی‌ها مذاکره نمی‌کنند و ترفند مذاکره بخشی از سیاست واشنگتن برای فشار بر تهران است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی با انتشار بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب تصریح کرد: آیت‌الله خامنه‌ای در جریان سخنرانی روز سه‌شنبه خود تاکید کرد که ایران در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نمی‌کند و ترفند مذاکره از سوی دولت واشنگتن در راستای سیاست این کشور برای اعمال فشار حداکثری بر ایران است.

به گزارش ایسنا، رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از بیاناتشان با اشاره به مواضع متفاوت مقام‌های آمریکایی در خصوص مذاکره افزودند: آنها گاهی می‌گویند مذاکره بدون پیش‌شرط، گاهی نیز می‌گویند مذاکره با ۱۲ شرط. اینگونه سخنان یا ناشی از سیاست آشفته آنها است و یا ترفندی برای سردرگم کردن طرف مقابل. البته جمهوری اسلامی سردرگم نمی‌شود، چرا که راه ما روشن است و می‌دانیم چه می‌کنیم.

ایشان هدف آمریکایی‌ها از مذاکره را نه یافتن راه‌حل عادلانه، بلکه تحمیل خواسته‌های گستاخانه دانستند و گفتند: این حرف را که هدف آمریکا از مذاکره، تحمیل است قبلاً بنده می‌گفتم اما آنها این‌قدر گستاخ شده‌اند که امروز این واقعیت را خودشان هم به زبان می‌آورند.

حضرت آیت‌الهه خامنه‌ای همچنین با اشاره به سخنان اخیر یک مقام آمریکایی که گفته بود باید با ایران سر میز مذاکره بنشینیم و ما فلان چیزها را بگوییم و ایران قبول کند، خاطرنشان کردند: برای این نوع مذاکره باید به سراغ همان کسانی بروند که به‌عنوان گاو شیرده آنها عمل می‌کنند. جمهوری اسلامی، جمهوریِ مؤمنین، جمهوری مسلمین‌لله و جمهوری عزت است.

ایشان با اشاره به اذعان آمریکایی‌ها و متحدان آنها به ناکام ماندن سیاست فشار حداکثری در به زانو درآوردن ایران، گفتند: هدف آنها از مذاکره این است که به همه ثابت کنند فشار حداکثری جواب داد و مسئولان جمهوری اسلامی بر خلاف آنکه می‌گفتند مذاکره نمی‌کنیم مجبور شدند پای میز مذاکره بیایند، بنابراین تنها راه مواجهه با ایران، فشار حداکثری است.

رهبر انقلاب اسلامی با بیان اینکه در طول ۴۰ سال گذشته جمهوری اسلامی در مواجهه با انواع ترفندها قرار داشته است و دشمنان نتوانسته‌اند ایران عزیز را مغلوب کنند، خاطرنشان کردند: سیاستهای آنان یکی پس از دیگری مغلوب سیاستهای جمهوری اسلامی شده است و بعد از این نیز جمهوری اسلامی بحول قوه الهی آنها را مغلوب خواهد کرد و پیروز و سربلند از میدان خارج خواهد شد.

شبکه بلومبرگ نیز گزارش داد: رهبر معظم ایران با اشاره به تکرار پیشنهاد مقامات آمریکایی برای مذاکره با تهران گفت که آنها گاهی می‌گویند مذاکره بدون پیش‌شرط، گاهی نیز می‌گویند مذاکره با ۱۲ شرط. اینگونه سخنان یا به دلیل سیاست آشفته آنها است و یا ترفندی برای سردرگم کردن طرف مقابل.

بلومبرگ در ادامه آورده است: وی همچنین تاکید کرد که سیاست فشار حداکثری بر ایران به شکست منجر خواهد شد.

تیتر رسانه‌های عربی به نقل از مقام معظم رهبری: " با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم"

 

مقام معظم رهبری صبح امروز در بیاناتی با اشاره به اینکه در هیچ سطحی با آمریکایی‌ها مذاکره نخواهد شد، افزودند که هدف آمریکایی‌ها از مذاکره تحمیل خواسته‌های گستاخانه است. این بیانات مقامات معظم رهبری بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی به دنبال داشت.

به گزارش ایسنا،‌ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (سه‌شنبه) با اشاره به هوشیاری عمیق و تحسین‌برانگیز مردم در مقابل توطئه‌های دشمنان در چهار دهه گذشته، تنها راه علاج مشکلات کشور را تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی دانستند و با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمریکایی‌ها، هدف آنها از ترفند مذاکره را تحمیل خواسته‌های خود و اثبات تأثیرگذاری فشار حداکثری بر ایران خواندند و تاکید کردند: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.

پایگاه خبری عربی 21 در این باره نوشت: رهبر انقلاب اسلامی ایران به طور ناگهانی اعلام کرد که ایران به هیچ وجه وارد مذاکره با آمریکا نخواهد شد.

این پایگاه خبری در ادامه نوشت: این تصمیم به دلیل سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران اتخاذ شده است و رهبر ایران اعلام کرد که این سیاست آمریکا با شکست مواجه خواهد شد.

شبکه سعودی العربیه نوشت: رهبر ایران احتمال انجام هرگونه مذاکره با آمریکا را رد و اعلام کرد که تمام مسئولان ایرانی در رابطه با عدم انجام مذاکره با آمریکا در تمامی سطوح توافق نظر دارند.

روزنامه الرای کویت  در تیتر مشابهی در این باره نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که این کشور به هیچ وجه با آمریکا وارد مذاکره نخواهد شد و سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران با شکست مواجه خواهد شد.

همچنین شبکه السومریه عراق نوشت: درحالی که دونالدترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا آمادگی خود برای دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران را اعلام کرد، رهبر ایران انجام هرگونه مذاکره با آمریکا را رد کرد.

روزنامه الیوم السابع مصر نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که سیاست فشار حداکثری آمریکا با شکست مواجه خواهد شد.

این روزنامه در ادامه نوشت: رهبر ایران همچنین اعلام کرد که کشورش وارد هیچ گونه مذاکره‌ای با آمریکا نخواهد شد.

پایگاه خبری النشره لبنان نیز به نقل از مقام معظم رهبری نوشت که تکرار طرح مذاکره از سوی آمریکا نیرنگی برای تحمیل خواسته‌های آنان است.

این پایگاه خبری همچنین نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که فشار حداکثری آمریکا علیه تهران با شکست مواجه خواهد شد.

اسپوتنیک عربی نیز در این باره نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که کشورش در هیچ سطحی وارد مذاکره با آمریکا نخواهد شد.

پایگاه خبری لبنان 24 نیز در این باره نوشت: رهبر ایران احتمال انجام هرگونه مذاکره با آمریکا را رد کرد.

روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی نیز نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که کشورش به طور مطلق وارد مذاکره با آمریکا نخواهد شد و سیاست های فشار حداکثری آمریکا علیه ایران با شکست مواجه خواهد شد.

این روزنامه عربی که چاپ لندن است در ادامه نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که مسئولان این کشور به هیچ وجه با آمریکا مذاکره نخواهند کرد.

شبکه المیادین نیز در تیتری مشابه نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که سیاست فشار حداکثری آمریکا با شکست مواجه خواهد شد.

این شبکه لبنانی در ادامه به نقل از مقام معظم رهبری نوشت:هدف آمریکایی ها از ترفند مذاکره تحمیل خواسته‌های خود و اثبات تأثیرگذاری فشار حداکثری است.

پایگاه خبری العهد لبنان نیز در این باره نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که آمریکایی‌ها فریبکارند و با آنها مذاکره نمی کنیم.

روزنامه ایلاف نیز نوشت: در حالی که ترامپ برای دیدار با روحانی اعلام آمادگی کرده است، رهبر ایران احتمال انجام هرگونه مذاکره با آمریکا را رد کرد.

 

کپی