اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

ترامپ: کمیته قضایی درباره اوباما تحقیق کند نه درباره من!

ترامپ: کمیته قضایی درباره اوباما تحقیق کند نه درباره من!

دونالد ترامپ در توییتی گفت، کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا باید به جای پیگیری تحقیقات مختلف علیه او و دولتش به سراغ تحقیق درباره معامله‌های باراک اوباما و همسرش از جمله معامله‌های پرسود چند میلیون دلاری مربوط به انتشار کتاب‌های خاطراتشان و یک توافق اخیرشان با شرکت فیلمسازی نتفلیکس برای ساخت سریالی درباره آنها برود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سلسله توییتهایی از این موضوع گلایه کرد که این کمیته مجلس نمایندگان آمریکا از گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه سابق تحقیقات درباره ارتباط کمپین ریاست جمهوری 2016 ترامپ با روسیه که به گفته رئیس جمهور آمریکا او را از اتهام‌های تبانی و ممانعت از اجرای عدالت تبرئه ساخته ،چشم پوشی کرده است.

ترامپ در ادامه این سری توییتهای خود نوشت: آنها می‌گویند باشد! بیاییم نگاهی به هر چیز دیگری (درباره ترامپ) و از جمله همه معامله‌هایی که ترامپ در طول عمرش انجام داده بیندازیم. اما این فایده‌ای نخواهد داشت. من پیشنهاد بهتری دارم! بروید نگاهی به معامله باراک اوباما بر سر انتشار کتاب خاطراتش یا معامله  خنده‌دار اخیر او با شرکت فیلم و سریال‌سازی نتفلیکس بیندازید. سپس نگاهی به همه معامله‌هایی که دموکرات‌ها در کنگره انجام دادند از جمله اموال کثیف مربوط به نمایندگان کنگره و در نهایت گزارش‌های متعل به بازرسی کل بیندازید. آنها را بررسی کنید. آن پرونده‌های تحقیقات (فعلی) شما سریع تمام خواهند شد.

ترامپ بعد از انتشار این توییت نیز بار دیگر و کمی بعد مجددا به این مسائل پرداخت و اتهام‌های مطرح شده علیه خود مبنی بر سود جستن از مزایای ریاست جمهوری از جمله با خودداری از افشای دارایی‌هایش را با تصمیم اوباما برای امضای معامله‌ای با نتفلیکس یک سال بعد از ترک ریاست جمهوری‌اش مقایسه کرد.

ترامپ در این توییت جدیدش به یک سری  گزارش‌های اخیر درباره اینکه مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا دو شب را در یکی از املاک ترامپ در ایرلند گذارنده و همینطور خلبان‌های نیروی هوایی آمریکا در یکی از املاک ترامپ در اسکاتلند در جریان توقف برای سوخت گیری در این منطقه اقامت داشتند اشاره کرد.

ترامپ در این توییت نوشت: من خیلی فراتر از کسی هستم که برای اجاره اتاق  در هتل پول پرداخت کند یا اقدام به سوختگیری هواپیما در فرودگاهی که من صاحبش نیستم کند. این دموکرات‌های چپگرای رادیکال دیوانه هستند! نتفلیکس اوباما چه می‌شود؟

رئیس جمهور آمریکا با شکایت‌هایی در خصوص اتهامش مبنی بر نقض قوانین مربوط به دریافت هدیه از سوی رهبران خارجی بدون تایید کنگره آمریکا روبه‌رو است.

در عین حال خودداری او از کنار کشیدن کامل از تجارتش برای دوره ریاست جمهوری نیز مورد مناقشه مداوم قرار داشته است.

در پاسخ به این گزارش‌ها ترامپ تاکید داشته که  حضور او در ریاست جمهوری  برای او میلیاردها دلار ضرر در پی داشته است.

ترامپ در حالی مکررا به این معامله کتاب باراک اوباما پرداخته که معمولا این یک اتفاق عادی است که روسای جمهور در آمریکا بعد از ترک ریاست جمهوری چنین معاملاتی را در مورد انتشار کتاب خاطراتشان داشته باشند.

البته ترامپ این بار برای نخستین بار خواهان تحقیق درباره توافق اوباما با شرکت فیلمسازی نتفلیکس نیز شده است. این شرکت ماه مه 2018 اعلام کرد  معامله‌ای با باراک اوباما و همسرش میشل اوباما منعقد کرده تا سریالی درباره آنها بسازد.  / ایسنا

کپی