#شبنم_نعمت_زاده

فرهنگی /
شناسه خبر: 501298

اولین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده برگزار شد و با اتهاماتی که دادستان در دادگاه مطرح کرد بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفت. البته پیش از این هم به‌دلیل اینکه او دختر محمدرضا نعمت‌زاده وزیر اسبق صنعت و معدن و تجارت است خبرهای بازداشت و تاریخ دادگاهش بازتاب زیادی پیدا کرد.

دیروز در شبکه‌های اجتماعی کاربران هم درباره اتهامات نعمت‌زاده می‌نوشتند و هم درباره پوشش او در دادگاه. به‌دلیل اینکه او با چادر در دادگاه حاضر شد. واکنش‌ها به این دادگاه و حاشیه‌هایش با هشتگ شبنم نعمت‌زاده نوشته می‌شد:
 میلاد گودرزی: «نماینده دادستان در حال لیست کردن شرکت‌های دارویی دولتی‌ است که به‌خاطر بدهی شرکت شبنم نعمت‌زاده به آنها، دچار کمبود دارو، اخلال مدیریتی، ازدست دادن سرمایه‌گذارخارجی و... شده و در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند. کاش این شرکت‌ها گزارشی مصداقی‌تر از داروهای مشخص و بیماران خاص ارائه کنند.»
 علی صابری تولایی: «متهم، محکوم نیست.اتهامات شبنم نعمت‌زاده «هنوز» در هیچ دادگاهی به اثبات نرسیده. اظهارات نماینده دادستان شرعاً و قانوناً «ادعا»ست. تا قبل از محکومیت از کلمات «مجرم» و «مفسد» استفاده نکنید.»
 عطیه همتی: «چرا با همون پوششی که خلاف می‌کنید در دادگاه حاضر نمیشید؟»
 رسانه نیما: «باز خداروشکر به دزدی‌های اصلاح‌طلب‌ها رسیدگی میشه. 50 درصد قضیه با قاطعیت پیش میره.»
 علی بازگشا: «قصه شبنم نعمت‌زاده و هادی رضوی‌ها از زمانی شروع شد که آستین کوتاه و شلوار جین شد ناهنجاری اداری و حکومتی و مذهبی! خودمون اینهارو ساختیم! با آستین کوتاه نمیشه رفت جلو دوربین، با آستین کوتاه نمیشه رفت اداره! بدون ریش نمیشه رفت فلان جا.»
 امیرعلی: «ردیف اتهامات یک دختر مظلوم وزیر: اخلال۱۸۵میلیاردی در نظام دارویی کشور، لابی در شرکت‌های پتروشیمی، ثبت ده‌ها شرکت خصوصی، بدهی ۳۵۰میلیاردی، چادر دزدی قبل ورود به دادگاه و این قصه سر دراز دارد...»
 دختر بی‌بی مریم: «وقتی اتهامات شبنم نعمت‌زاده در مورد قاچاق دارو رو می‌خوندم سرم سوت کشید. چطور تونستید از درد مردم برای خودتون پول در بیارید. وجدان اصلاً می‌دونید چیه؟»
 مها: «شبنم نعمت زاده: «پدرم وزیر بود اما پنج سال بیکار بودم. از صفر شروع کردم، در مناقصات برنده شدم و بدون رانت و ارز دولتی شروع به واردات دارو کردم!» از صفر شروع کرده و به رقم ۱۸۵ میلیارد رسیده؛ درحالی که همسن‌هاش ۱ میلیون و ۳۸۵ هزار تومان حقوق می‌گیرن. تا خودِ کانادا پرانتز»

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.