اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

#شبنم_نعمت_زاده

#شبنم_نعمت_زاده
یگانه خدامی

اولین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده برگزار شد و با اتهاماتی که دادستان در دادگاه مطرح کرد بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفت. البته پیش از این هم به‌دلیل اینکه او دختر محمدرضا نعمت‌زاده وزیر اسبق صنعت و معدن و تجارت است خبرهای بازداشت و تاریخ دادگاهش بازتاب زیادی پیدا کرد.

دیروز در شبکه‌های اجتماعی کاربران هم درباره اتهامات نعمت‌زاده می‌نوشتند و هم درباره پوشش او در دادگاه. به‌دلیل اینکه او با چادر در دادگاه حاضر شد. واکنش‌ها به این دادگاه و حاشیه‌هایش با هشتگ شبنم نعمت‌زاده نوشته می‌شد:
 میلاد گودرزی: «نماینده دادستان در حال لیست کردن شرکت‌های دارویی دولتی‌ است که به‌خاطر بدهی شرکت شبنم نعمت‌زاده به آنها، دچار کمبود دارو، اخلال مدیریتی، ازدست دادن سرمایه‌گذارخارجی و... شده و در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند. کاش این شرکت‌ها گزارشی مصداقی‌تر از داروهای مشخص و بیماران خاص ارائه کنند.»
 علی صابری تولایی: «متهم، محکوم نیست.اتهامات شبنم نعمت‌زاده «هنوز» در هیچ دادگاهی به اثبات نرسیده. اظهارات نماینده دادستان شرعاً و قانوناً «ادعا»ست. تا قبل از محکومیت از کلمات «مجرم» و «مفسد» استفاده نکنید.»
 عطیه همتی: «چرا با همون پوششی که خلاف می‌کنید در دادگاه حاضر نمیشید؟»
 رسانه نیما: «باز خداروشکر به دزدی‌های اصلاح‌طلب‌ها رسیدگی میشه. 50 درصد قضیه با قاطعیت پیش میره.»
 علی بازگشا: «قصه شبنم نعمت‌زاده و هادی رضوی‌ها از زمانی شروع شد که آستین کوتاه و شلوار جین شد ناهنجاری اداری و حکومتی و مذهبی! خودمون اینهارو ساختیم! با آستین کوتاه نمیشه رفت جلو دوربین، با آستین کوتاه نمیشه رفت اداره! بدون ریش نمیشه رفت فلان جا.»
 امیرعلی: «ردیف اتهامات یک دختر مظلوم وزیر: اخلال۱۸۵میلیاردی در نظام دارویی کشور، لابی در شرکت‌های پتروشیمی، ثبت ده‌ها شرکت خصوصی، بدهی ۳۵۰میلیاردی، چادر دزدی قبل ورود به دادگاه و این قصه سر دراز دارد...»
 دختر بی‌بی مریم: «وقتی اتهامات شبنم نعمت‌زاده در مورد قاچاق دارو رو می‌خوندم سرم سوت کشید. چطور تونستید از درد مردم برای خودتون پول در بیارید. وجدان اصلاً می‌دونید چیه؟»
 مها: «شبنم نعمت زاده: «پدرم وزیر بود اما پنج سال بیکار بودم. از صفر شروع کردم، در مناقصات برنده شدم و بدون رانت و ارز دولتی شروع به واردات دارو کردم!» از صفر شروع کرده و به رقم ۱۸۵ میلیارد رسیده؛ درحالی که همسن‌هاش ۱ میلیون و ۳۸۵ هزار تومان حقوق می‌گیرن. تا خودِ کانادا پرانتز»

 

کپی