خراسان رضوی در صدر سقط درمانی در ایران

اجتماعی /
شناسه خبر: 501202

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت:در حال حاضر حدود ۷۵ درصد از پرونده‌های درخواست سقط جنین در استان خراسان رضوی به صدور مجوز برای سقط منجر می‌شوند.

حسین تنها طلب گفت: خراسان رضوی رتبه نخست کشور در زمینه سقط درمانی دارد که علت آن وجود شمار بسیار مراکز مشاوره ژنتیک در این استان است.
وی افزود:  چهار ماه سال‌جاری ۴۰۵ پرونده سقط جنین در پزشکی قانونی این استان تشکیل شد که ۳۰۰ مورد آن منجر به صدور مجوز شده و برای بقیه به‌دلیل نداشتن شرایط لازم مجوز صادر نشده است.
معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی ادامه داد: در مدت مشابه سال گذشته از بین ۳۶۲ پرونده درخواست سقط جنین که در پزشکی قانونی خراسان رضوی تشکیل شد برای ۲۷۷ مورد مجوز صادر شد که تعداد مجوزهای صادر شده در سال‌جاری افزایش داشته است.
وی اظهار داشت: از سقط‌های غیر قانونی اطلاعات دقیق در دست نیست و اگر سقط غیرقانونی منجر به فوت مادر شود در پزشکی قانونی ثبت می‌گردد.
وی درباره سقط‌های غیر قانونی نیز گفت: اطلاعات موثق از سقط‌های غیرمجاز در دست نیست اما شواهد حاکی از آن است که متقاضیان بارداری‌های ناخواسته در این خصوص دارو‌های مربوطه را از طریق برخی داروخانه‌ها، اینترنتی یا عطاری‌ها تهیه کرده و مبادرت به انجام آن به‌صورت پنهانی می‌کنند که با عوارض و خطراتی همراه است./ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.