اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

روسیه: مخالف نتیجه‌گیری عجولانه درباره حمله به آرامکو هستیم

روسیه: مخالف نتیجه‌گیری عجولانه درباره حمله به آرامکو هستیم

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه تصریح کرد: مخالف نتیجه‌گیری عجولانه پیرامون حمله به عربستان هستیم.

دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز دوشنبه در واکنش به اظهارات مایک پمپئو در ارتباط با مقصر دانستن ایران در حمله پهبادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به تاسیسات نفتی عربستان سعودی تصریح کرد: ما طرفدار نتیجه گیری شتاب زده نیستیم.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این باره گفت: شما می دانید که مسکو در خصوص افزایش تنش در منطقه نگران است و لذا از همه کشورهای منطقه و غیر منطقه ای می خواهد تا هیچ اقدام یا نتیجه گیری عجولانه ای انجام ندهند که بی ثباتی را تشدید کند؛ بلکه برعکس، روشی را در پیش بگیرند که به کاهش تنش موجود کمک کند.

این در حالیست که وزارت کشور عربستان ۲ روز پیش با تائید این حمله اعلام کرده بود: دو آتش‌سوزی در دو مرکز تولید نفت شرکت آرامکو در استان «بقیق» و «هجره خریص» به وقوع پیوست و این دو آتش‌سوزی در نتیجه هدف قرار گرفتن شرکت آرامکو به وسیله پهپاد اتفاق افتاده است.

همچنین یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن چند ساعت پس از این حملات ضمن تائید بزرگترین حمله به تاسیسات نفتی در دورترین نقطه شرقی عربستان، از ادامه این حملات در صورت تداوم جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن خبر داد. / مهر

کپی