اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

مذاکره مسکو و دهلی‌نو بر سر تولید اس-400

مذاکره مسکو و دهلی‌نو بر سر تولید اس-400

یک مقام ارشد روسیه اعلام کرد، مسکو در حال انجام مذاکراتی با دهلی‌نو بر سر آغاز تولید سامانه های دفاع هوایی اس-400 در خاک هند است.

سرگئی چمزوف، مدیر عامل شرکت دولتی روس‌تک اظهار کرد، مسکو در حال مذاکره با دهلی‌نو بر سر موضوع تولید سامانه‌های اس-۴۰۰ در هند است.

به گزارش خبرگزاری آسیا، چمزوف به شبکه آر.بی.کی گفت: ما در حال بحث بر سر تولید داخلی سامانه‌های اس‌-۴۰۰ در هند با مقامهای این کشور هستیم. وی افزود: هند تا کنون از روسیه مجوز تولید جنگنده‌های Su-۳۰ و تانکهای T-۹۰ را دریافت کرده است.

چمزوف در ادامه خاطر نشان کرد: ما تا کنون به همراه هند موشکهای BrahMos را در خاک این کشور و با مشارکت دانشمندان خود آنها تولید کرده‌ایم.

ماه گذشته میلادی، اس. جایشانکار، وزیر امور خارجه هند به مسکو سفر کرد تا با سرگئی لاوروف، همتای روسیه‌ای خود در خصوص راه‌هایی برای پیشبرد همکاری‌های دوجانبه دیدار کند.

هند یک قرارداد به ارزش ۵.۴۳ میلیارد دلار با روسیه بر سر خریداری پنج سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ در ماه اکتبر سال گذشته میلادی و در جریان نوزدهمین اجلاس دوجانبه سالانه هند و روسیه امضا کرد؛ اتفاقی که موجب شد آمریکا بر مبنای آن هند را تهدید به تحریم کند.  / ایسنا

کپی