جولان اتوبوس های برقی در کره جنوبی

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 501161

دو شرکت کره ای برای تولید و استفاده گسترده از اتوبوس های برقی در کره جنوبی با هم موافقتنامه امضا کرده اند.

شرکت های کی تی و هیوندایی توافقنامه ای را به امضا رسانده اند که به موجب آن زمینه استفاده گسترده از اتوبوس های برقی تجاری در شهرهای مختلف کره جنوبی فراهم خواهد شد.

شرکت مخابراتی کی تی سیستم مدیریت و هدایت این اتوبوس های برقی را طراحی خواهد کرد. این سیستم برای موقعیت یابی لحظه به لحظه این اتوبوس ها و بررسی سوابق فعالیت های رانندگان آنها و تحلیل و جمع بندی عملکرد هر یک از آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم یادشده یک گراف کامل دیجیتال در مورد هر اتوبوس برقی، موقعیت ها و سوابق رانندگان آنها در اختیار هیوندایی قرار می دهد و ارزیابی ناوگان اتوبوس رانی برقی را از راه دور تسهیل می کند.

قرار است این اتوبوس ها ابتدا در سئول، پایتخت کره جنوبی مورد استفاده قرار بگیرند، اما به کارگیری آنها در شهرهای اینچئون و دائجون هم تا قبل از پایان سال جاری میلادی آغاز می شود.

همچنین ایستگاه های خاصی برای این اتوبوس ها احداث می شود که مجهز به مخازن شارژ باتری بوده و میزان باتری باقی مانده هر اتوبوس را نیز نمایش می دهند. همچنین در زمان حضور هر اتوبوس در ترمینال های یادشده وضعیت آنها بررسی می شود تا در صورت وجود نقص فنی پیام هشدار ارسال شده و از اعزام اتوبوس ها جلوگیری شود.

کی تی و هیوندایی قرار است در زمینه تولید و استفاده از کامیون های خودران و پلاتفورمی برای مدیریت خودروهای برقی نیز با یکدیگر همکاری کنند./مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.