این مرکز استان، میدان میوه و تره بار ندارد!

استانها /
شناسه خبر: 501075

‌شهردار یاسوج گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد پتانسیل‌های خوبی در حوزه کشاورزی دارد و یاسوج بعنوان مرکز این استان می تواند یک مدیران میوه و تره بار داشته باشد.

نستهن مقدم در نشست بررسی وضعیت میدان میوه و تره بار یاسوج افزود: باید مراکز نگهداری و سردخانه ای میوه داشته باشیم تا بتوانیم در این زمینه بهتر عمل کنیم.

وی اظهارکرد: متولیان امر از واحدهای میوه فروش را موظف کنند که میوه مورد نیاز خود را از میدان میوه و تره بار تامین کنند.

شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: در صورت راه اندازی میدان میوه و تره بار در محلات شهر یاسوج 5 بازارچه محلی ایجاد و راه اندازی می شود که می تواند فرصتی برای تقویت این میدان باشد.

مقدم تصریح کرد: این میدان در فرصتی برابر و در قالب فراخوان به افراد واجد شرایط واگذار می شود.

وی با بیان اینکه عزم ما برای راه اندازی میدان میوه و تره بار شهر یاسوج جزم است، ادامه داد: هم‌اکنون میدان میوه و تره بار در شهر یاسوج داریم اما چه مساله ای باعث شده که هم اکنون بدون استفاده باشد. باید ما مسئولان و متولیان پاسخگو باشیم.

مرکز استان به میدان میوه و تره بار نیاز دارد

همچنین "براتعلی صالحی"، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: موقعیت میدان میوه و تره بار یاسوج مناسب است، دسترسی به مرکز شهر دارد، مردم استقبال خواهند کرد و جوابگو نیاز نیز هست که باید همه تلاش کنند این نقیصه در مرکز استان رفع شود.

وی افزود: باید میدان میوه و تره بار یاسوج راه اندازی شود و مشکلات پیش رو برطرف و با موانع نیز طبق قانون برخورد خواهد شد.

صالحی اظهارکرد: خودروهای دستفروش میوه باید ساماندهی و موظف به خرید از میدان میوه و تره بار شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: چرا در شهرستان گچساران دنبال دومین میدان میوه و تره بار هستند اما در یاسوج، مرکز استان عملی نمی شود؟

صالحی تصریح کرد: حق مردم استان بخصوص شهر یاسوج است که میدان میوه و تره بار داشته باشند.

وی ادامه داد: مرکز استان به میدان میوه و تره بار نیاز دارد که باید دستگاههای متولی همکاری لازم را جهت تسریع در روند راه اندازی داشته باشند.

میوه 3 هزارتومانی استان 9هزارتومان عرضه می شود!

سالار حسین پور، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: میدان میوه و تره بار و انتقال صنوف مزاحم و آلاینده شهر یاسوج در دستور کار این سازمان قرار دارد.

وی افزود: میوه استان به قیمت هرکیلوگرم 3 هزار تومان از استان خارج و به شیراز منتقل می شود، میوه فروشان استان با مراجعه به شیراز هرکیلوگرم میوه را به قیمت 6 هزار تومان خریداری و به قیمت 9 هزارتومان در بازار استان عرضه می کنند که با برخی دلالی ها و واسطه ها قیمت میوه در یاسوج از سایر استانها گرانتر می شود.

حسین پور بیان کرد: چرا مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نباید میدان میوه و تره بار داشته باشد؟

وی تصریح کرد: سرمایه گذار میدان میوه و تره بار باید میدان داری کند نه اینکه اقدام به خرده فروشی نماید و باید وانت بار های میوه فروش ساماندهی و موظف شوند که از میدان میوه و تره بار خریداری کنند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: فضای مناسبی برای میدان میوه و تره بار یاسوج دایرم و تا 20 سال آینده نیز جوابگو است.

حسین پور عنوان کرد: مساله میدان میوه و تره باری یاسوج یکبار برای همیشه باید تعیین تکلیف و راه‌اندازی شود.

میدان میوه و تره بار چهاربار با شکست مواجه شد!

همچنین جاسم اسفندیاری، رئیس اتحادیه میوه و تره بار یاسوج نیز گفت: 25 سال پیش میدان میوه و تره بار یاسوج ساخته شده و تاکنون چهار بار راه اندازی شد اما هر بار با شکست مواجه شد.

وی افزود: باید بررسی شود که دلایل شکست میدان میوه و تره بار یاسوج در چهار بار چه بود .

اسفندیاری بیان کرد: برای راه اندازی مجدد میدان میوه و تره بار یاسوج باید غرفه های به افراد واجد شرایط بومی و دارای توان سرمایه گذاری و اهلیت واگذار شود تا بتواند موفق باشد و با ورشکستگی و مشکل مواجه نشود.

80درصد میوه یاسوج را خودروهای دستفروش تامین می کنند

رئیس اتحادیه میوه و تره بار یاسوج خاطرنشان کرد: هم اکنون 80 درصد میوه شهر یاسوج را خودروهای دستفروش تامین می کنند.

اسفندیاری تصریح کرد: دستگاههای متولی و مربوطه همت و همکاری کنند تا میدان میوه و تره بار یاسوج راه اندازی شود.

راه اندازی میدان میوه و تره بار اراده می خواهد

عبدالحمید پناهی، معاون سیاسی فرماندار بویراحمد نیز گفت: راه اندازی میدان میوه و تره بار یاسوج نیاز به اراده و همت دارد.

وی اظهارکرد: چرا باید همه مراکز استانها میدان میوه و تره بار داشته باشد اما شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد میدان میوه و تره بار نداشته باشد./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.