اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

این مرکز استان، میدان میوه و تره بار ندارد!

این مرکز استان، میدان میوه و تره بار ندارد!

‌شهردار یاسوج گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد پتانسیل‌های خوبی در حوزه کشاورزی دارد و یاسوج بعنوان مرکز این استان می تواند یک مدیران میوه و تره بار داشته باشد.

نستهن مقدم در نشست بررسی وضعیت میدان میوه و تره بار یاسوج افزود: باید مراکز نگهداری و سردخانه ای میوه داشته باشیم تا بتوانیم در این زمینه بهتر عمل کنیم.

وی اظهارکرد: متولیان امر از واحدهای میوه فروش را موظف کنند که میوه مورد نیاز خود را از میدان میوه و تره بار تامین کنند.

شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: در صورت راه اندازی میدان میوه و تره بار در محلات شهر یاسوج 5 بازارچه محلی ایجاد و راه اندازی می شود که می تواند فرصتی برای تقویت این میدان باشد.

مقدم تصریح کرد: این میدان در فرصتی برابر و در قالب فراخوان به افراد واجد شرایط واگذار می شود.

وی با بیان اینکه عزم ما برای راه اندازی میدان میوه و تره بار شهر یاسوج جزم است، ادامه داد: هم‌اکنون میدان میوه و تره بار در شهر یاسوج داریم اما چه مساله ای باعث شده که هم اکنون بدون استفاده باشد. باید ما مسئولان و متولیان پاسخگو باشیم.

مرکز استان به میدان میوه و تره بار نیاز دارد

همچنین "براتعلی صالحی"، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: موقعیت میدان میوه و تره بار یاسوج مناسب است، دسترسی به مرکز شهر دارد، مردم استقبال خواهند کرد و جوابگو نیاز نیز هست که باید همه تلاش کنند این نقیصه در مرکز استان رفع شود.

وی افزود: باید میدان میوه و تره بار یاسوج راه اندازی شود و مشکلات پیش رو برطرف و با موانع نیز طبق قانون برخورد خواهد شد.

صالحی اظهارکرد: خودروهای دستفروش میوه باید ساماندهی و موظف به خرید از میدان میوه و تره بار شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: چرا در شهرستان گچساران دنبال دومین میدان میوه و تره بار هستند اما در یاسوج، مرکز استان عملی نمی شود؟

صالحی تصریح کرد: حق مردم استان بخصوص شهر یاسوج است که میدان میوه و تره بار داشته باشند.

وی ادامه داد: مرکز استان به میدان میوه و تره بار نیاز دارد که باید دستگاههای متولی همکاری لازم را جهت تسریع در روند راه اندازی داشته باشند.

میوه 3 هزارتومانی استان 9هزارتومان عرضه می شود!

سالار حسین پور، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: میدان میوه و تره بار و انتقال صنوف مزاحم و آلاینده شهر یاسوج در دستور کار این سازمان قرار دارد.

وی افزود: میوه استان به قیمت هرکیلوگرم 3 هزار تومان از استان خارج و به شیراز منتقل می شود، میوه فروشان استان با مراجعه به شیراز هرکیلوگرم میوه را به قیمت 6 هزار تومان خریداری و به قیمت 9 هزارتومان در بازار استان عرضه می کنند که با برخی دلالی ها و واسطه ها قیمت میوه در یاسوج از سایر استانها گرانتر می شود.

حسین پور بیان کرد: چرا مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نباید میدان میوه و تره بار داشته باشد؟

وی تصریح کرد: سرمایه گذار میدان میوه و تره بار باید میدان داری کند نه اینکه اقدام به خرده فروشی نماید و باید وانت بار های میوه فروش ساماندهی و موظف شوند که از میدان میوه و تره بار خریداری کنند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: فضای مناسبی برای میدان میوه و تره بار یاسوج دایرم و تا 20 سال آینده نیز جوابگو است.

حسین پور عنوان کرد: مساله میدان میوه و تره باری یاسوج یکبار برای همیشه باید تعیین تکلیف و راه‌اندازی شود.

میدان میوه و تره بار چهاربار با شکست مواجه شد!

همچنین جاسم اسفندیاری، رئیس اتحادیه میوه و تره بار یاسوج نیز گفت: 25 سال پیش میدان میوه و تره بار یاسوج ساخته شده و تاکنون چهار بار راه اندازی شد اما هر بار با شکست مواجه شد.

وی افزود: باید بررسی شود که دلایل شکست میدان میوه و تره بار یاسوج در چهار بار چه بود .

اسفندیاری بیان کرد: برای راه اندازی مجدد میدان میوه و تره بار یاسوج باید غرفه های به افراد واجد شرایط بومی و دارای توان سرمایه گذاری و اهلیت واگذار شود تا بتواند موفق باشد و با ورشکستگی و مشکل مواجه نشود.

80درصد میوه یاسوج را خودروهای دستفروش تامین می کنند

رئیس اتحادیه میوه و تره بار یاسوج خاطرنشان کرد: هم اکنون 80 درصد میوه شهر یاسوج را خودروهای دستفروش تامین می کنند.

اسفندیاری تصریح کرد: دستگاههای متولی و مربوطه همت و همکاری کنند تا میدان میوه و تره بار یاسوج راه اندازی شود.

راه اندازی میدان میوه و تره بار اراده می خواهد

عبدالحمید پناهی، معاون سیاسی فرماندار بویراحمد نیز گفت: راه اندازی میدان میوه و تره بار یاسوج نیاز به اراده و همت دارد.

وی اظهارکرد: چرا باید همه مراکز استانها میدان میوه و تره بار داشته باشد اما شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد میدان میوه و تره بار نداشته باشد./ ایسنا

کپی