اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
داستان پرماجرای دروازه‌بان پرسپولیس

بیرانوند محروم شد، خداحافظی کرد، تکذیب شد

بیرانوند محروم شد، خداحافظی کرد، تکذیب شد

گروه ورزش / اسماعیل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی عصر شنبه وعده داد که همان شب رأی دروازه‌بان پرسپولیس صادر شود و این اتفاق هم افتاد. همان طور که پیش‌بینی می‌شد، رأیی صادر شد که نه سیخ بسوزد و نه کباب و به قول حسن‌زاده عادلانه باشد.

براساس این رأی، علیرضا بیرانوند به دلیل تحریک تماشاگران تراکتور در حین خروج از زمین مسابقه و با عنایت به دفاعیات و اظهارات ارائه شده، عذرخواهی نامبرده و باشگاه مربوطه در رسانه‌ها، یک جلسه از همراهی تیم خود در مسابقه رسمی (بازی امروز برابر صنعت نفت آبادان) محروم و مبلغ 10 میلیون تومان هم جریمه نقدی شد. ضمن اینکه تماشاگران تراکتور از حضور در یک مسابقه محروم شدند و این باشگاه هم به پرداخت 30 میلیون تومان محکوم شد. به این ترتیب، بیرانوند از خطر محرومیت در دربی نجات پیدا کرد اما با اینکه به نظر می‌رسید درخصوص رأی صادره با مهربانی با دروازه‌بان ملی‌پوش سرخ‌ها برخورد شده، بیرانوند واکنشی غیرمنتظره داشت و شنبه شب در اعتراض به محرومیتش به ایسنا گفت: «من از فوتبال ایران خداحافظی می‌کنم و همین الان می‌خواهم موبایلم را خاموش کنم و به شهرستان بروم.» این خبر که بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت، دیروز با واکنش وکیل این بازیکن مواجه شد و مصطفی سلیمانی که همراه بیرانوند در جلسه کمیته انضباطی حاضر بود، ضمن تکذیب خبر خداحافظی بیرانوند به ورزش سه گفت: «از کسانی که این خبر را منتشر کرده‌اند، شکایت می‌کنیم. هیچ خداحافظی در کار نبوده و بیرانوند چنین حرفی را به هیچ خبرنگاری نزده است.»
نکته حائز اهمیت اینکه بیرو عصر دیروز در تمرین پرسپولیس حاضر شد تا ثابت کند خداحافظی اش از فوتبال ایران صحت ندارد.
پس از این اتفاقات، دیروز خبر رسید گروهی از هواداران تراکتور از مدیران این باشگاه خواسته‌اند به موازات شکایت به کمیته استیناف برای شکستن حکم کمیته انضباطی، پرونده بیرانوند را به کمیته اخلاق ببرند و چون اهانت بیرانوند به هواداران تراکتور بعد از پایان بازی و خارج از محوطه فنی اتفاق افتاده، از کمیته اخلاق بخواهند به موضوع رسیدگی کند. این در شرایطی است که بیرانوند 3 جلسه محرومیت تعلیقی در کمیته اخلاق دارد و موضوعی که مورد اشکال برخی از کارشناسان قرار گرفته، این است که آیا این نوع تفکیک آرای کمیته‌های اخلاق و انضباطی در فوتبال یا تلفیق آنها عادلانه است؟

کپی