اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
نامه وحید جلیلی به صفارهرندی

دوران «بزن در رو» گذشته است

دوران «بزن در رو» گذشته است

گروه سیاســـــــــی/ نامه‌نگاری‌هـــــــــای وحید جلیلی، فعال اصولگرا همچنان ادامه دارد. دیروز محمدحسین صفارهرندی مخاطب نامه او بود. ماجرای این نامه‌نگاری‌ها از نقدهای جلیلی به مدیریت صدا و سیما و حسین محمدی، عضو دفتر رهبر معظم انقلاب آغاز شده بود؛ ماجرایی که اصولگرایان زیادی از جمله صفارهرندی معتقدند در شرایط فعلی صحیح نبوده.

صفارهرندی در مطلبی که روز جمعه منتشر کرد، جلیلی را مورد عتاب قرار داده بود که  مدعیان و منتقدان حسین محمدی «حتی کسری از مجموع فضیلت‌های متنوع او را دارا نیستند.» وحید جلیلی نامه دیروز خود به صفارهرندی را با این جملات آغاز کرده؛ «بحمدالله دوستان زیادی برای مقابله با انتقاد از یکی از معاونانِ محترم و عزیز دفتر رهبری بسیج شده‌اند و در حال تولید فکر هستند و داریم حتی به قرائت‌های تازه‌ای از نظریه ولایت فقیه می‌رسیم که در آن منویات رهبری و راهبردهای ولی فقیه؛ اهمیتی به مراتب کمتر از مصالح یکی از هفت هشت معاون دفتر رهبری دارد و ولی فقیه را نه حاکم بر نیروهای اجرایی بلکه ذیل آنها می‌خواهد.» او به صفارهرندی یادآوری کرده که «متأسفانه یا خوشبختانه دوران بزن دررو گذشته است و نمی‌شود ده‌ها میلیارد تومان امکانات رسانه ملی را ۱۸۰ درجه خلاف دستورات صریح رهبری به نور چشمی‌ها هبه کرد.» او در نامه خود همچنین نوشته است: «بنازم رهبری را که با فرمان عام خود آتش به اختیارها را به جان ستادهای بی عرضه پرمدعا انداخته است؛ ستادهایی که از فرط وزانت قدرت تحرک‌شان را از دست داده‌اند و فقط زبان‌شان در دهان می‌چرخد و تنها برای مهار ناهیان از منکر و دفاع از کارنامه خالی یا پراشتباه خود (در موضوع مورد بحث) هیجان زده می‌شوند و به تکاپو می‌افتند.»
اما بحث اصلی جلیلی جایی است که می‌پرسد «شما ولایت‌پذیر هستید آقای صفار؟!» و در پاسخ به سؤال خودش، ولایتمداری صفارهرندی را زیر سؤال می‌برد. از جمله اینکه می‌گوید: «در یکی از اولین دیدارهای آقای صفار در جبَّه وزارت با عمود خیمه ولایت؛ ایشان دو نام را با آقای صفار در میان گذاشتند. خوبست اول بین خود و خدای خود پاسخ بدهند که سرنوشت آن توصیه بعد از ۱۳ سال به کجا رسید؟ و بعد برای حقیری چون من دم از ولایت‌پذیری بزنند.» او بار دیگر ادعای خود درباره مدیریت رسانه ملی را تکرار کرده و نوشته است: «رسانه ملی جمهوری اسلامی، ۲۶ سال بعد از قرار گرفتن در اختیار یک تیم مشخص فقط کسر کوچکی از ظرفیت‌های جمهوری اسلامی و قابلیت‌های انقلاب اسلامی را بازتاب می‌دهد و علیرغم پیشرفت در هوا-فضا؛ موشکی؛ نانو؛ زیست فناوری؛ هسته‌ای و... متأسفانه بخش رسانه در جمهوری اسلامی جزو عقب‌افتاده‌ترین و کم پیشرفت‌ترین بخش‌هاست و امروز بعد از ۲۶ سال یوم الحساب فرا رسیده است.» او درباره این «یوم‌الحساب» توضیح می‌دهد: «حرف ما این است که باید یک مطالبه عمومی و جدی برای تحقق رسانه ملی ایده‌آل و انقلابی شکل بگیرد تا دوستان نتوانند به بهانه‌های گوناگون در انجام مأموریت‌هایشان سهل‌انگاری کنند یا آن که در برابر اقلیت زیاده‌خواه  بی هویت نوکیسه روشنفکرمآبی که سعی دارد مدیریت رسانه ملی را منفعل کند و متأسفانه تا حد زیادی هم موفق شده وا بدهند.»

کپی