اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

علیفر «سه سوته » تا اطلاع ثانوی محروم شد

علیفر «سه سوته » تا اطلاع ثانوی محروم شد
حامد جیرودی خبرنگار

احتمالاً خیلی از علاقه‌مندان پروپا قرص فوتبال به اشتباهات و سوتی‌های تعدادی از گزارشگران ورزشی صدا و سیما عادت کرده‌اند اما سوتی علیرضا علیفر در حین گزارش بازی شنبه رئال مادرید - لوانته، آنقدر عجیب و باورنکردنی بود که با هیچ متری قابل اندازه‌گیری و با هیچ معیاری قابل توجیه نباشد.

جناب سرهنگ در حالی که سیستم لوانته را شرح می‌داد، از سیدجلال حسینی کاپیتان و مدافع پرسپولیس به‌عنوان‌ هافبک(!) این تیم نام برد. این موضوع بلافاصله بازتاب منفی زیادی در فضای مجازی داشت. ساعاتی بعد هم روابط عمومی شبکه ورزش سیما اعلام کرد به منظور بررسی بیشتر درباره دلایل بروز این اشتباه، او تا اطلاع ثانوی از گزارش مسابقات در این شبکه محروم خواهد بود. درحالی که فوتبالدوستان به نوعی در شوک این سوتی بودند و در محافل خبری و غیر خبری بحث در این خصوص داغ بود، صحبت‌های علیفر برای توجیه اشتباهش بر تعجب و حیرت همگان افزود. او گفت: «من قبل از بازی در اسکای اسپورت، نام سیدجلال را دیدم و نه تنها در این بازی بلکه در 3 بازی قبلی هم طبق نوشته اسکای اسپورت، سیدجلال با پیراهن شماره 17 در ترکیب این تیم حضور داشته و اگر اسم سیدجلال را تاچ کنید، عکسش هم می‌آید.» او در پاسخ به اینکه شما که می‌دانید جلال حسینی در کدام تیم بازی می‌کند، چنین واکنشی داشت: «بعضی ‌وقت‌ها بازیکن‌ها سه‌سوته به تیم دیگر می‌روند و هیچ اطلاع‌رسانی‌ای هم صورت نمی‌گیرد. من ملاکم سایت‌های جهانی است و اسکای اسپورت هم مثل ویکی پدیا نیست که قابل ویرایش باشد.» در این میان تعدادی از کاربران فضای مجازی معتقدند علیفر چنین سوتی‌هایی را از عمد می‌دهد و احتمالاً از نگاه او، بدنامی بهتر از گمنامی است. نکته حائز اهمیت اینکه با بررسی در سایت اسکای اسپورت و ارنج لوانته برای بازی مقابل رئال مادرید، نام سیدجلال وجود داشت و با «تاچ» کردن مورد نظر استاد علیفر می‌شد عکس کاپیتان پرسپولیس با پیراهن تیم ملی را هم دید ولی در داخل آن اطلاعات بازیکن اصلی (مونته نگرویی و شماره 17 لوانته) وجود داشت.
حالا این سؤال به وجود می‌آید که آیا اسکای اسپورت هک شده بود؟ اگر هم این اتفاق افتاده باشد، مگر علیفر اخبار فوتبال ایران را پیگیری نمی‌کند؟ هرچه هست، اینکه چنین اشتباهات عجیبی نه تنها به مذاق فوتبالدوستان خوش نمی‌آید بلکه هزینه سنگینی به رسانه ملی وارد می‌کند و شوربختانه اینکه چنین رویه‌ای مدت‌هاست وجود دارد و توجه خاصی به مخاطب و علاقه او نمی‌شود. 
کپی