اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

افزایش سهم مدیریتی زنان در قزوین

افزایش سهم مدیریتی زنان در قزوین

قبل از دولت تدبیر و امید سهم مدیریتی زنان در استان ۱۱ درصد بود که با تاکید دولت در سال‌های اخیر به ۲۲ درصد افزایش یافته است.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین روز یکشنبه در همایش ملی آسیب شناسی طراحی، اجرا و نظارت در آموزش مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی که در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، افزود: ۲۲ درصد مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان قزوین از زنان و ۷۸ درصد از مردان هستند که سهم مدیریتی بانوان در سال‌های اخیر با تاکید دولت افزایش یافته است.

ابوالفضل یاری ادامه داد:از حیث سنی بیش از ۸۰ درصد مدیران استان دارای رده سنی ۳۵ تا ۴۰ سال هستند و ظرفیت‌های لازم برای آموزش آنها فراهم شده است.

وی گفت: در ۸۲ دستگاه اجرایی استان قزوین ۳۲ هزار و ۵۳۰ کارمند فعالیت می‌کنند که ۱۴ هزار و ۲۴۳ نفر آنها معلم و هزار و ۵۶۷ نفر مدیر هستند.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان اضافه کرد:از مجموعه مدیران در دستگاه‌های اجرایی استان ۶۸ درصد استخدام رسمی و ۱۴ درصد پیمانی بوده و از حیث مدرک تحصیلی نیز ۵۴ درصد دارای لیسانس، ۱۴ درصد فوق لیسانس و سه درصد دارای دکتری هستند.

این مسئول افزود:از مجموعه مدیران استان ۴۳ درصد در ستاد استان و ۳۸ درصد در شهرستان‌ها حضور دارند و از نظر جنیست نیز ۴۵ درصد نیروهای استان از زنان و ۵۵ درصد را مردان تشکیل می دهند.

وی گفت: در حوزه آموزش بیش از پنج هزار و ۴۰۰ نفرساعت دوره‌های مدیریتی شغلی و عمومی در استان برگزار شده و سامانه آموزشی کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان نیز طراحی و اجرا گردید.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان ادامه داد:سال گذشته ۳۱۹ انتصاب در استان صورت گرفته است که ۴۶ درصد منصوب شدگان، پست کارشناسی ارشد و ۴۴ درصد پست کارشناسی داشته اند.

یاری اضافه کرد: ۹۸ درصد مدیران منصوب شده در سال گذشته از خود دستگاه‌های اجرایی استان بوده اند که نشان می‌دهد در انتصاب‌ها به شایسته سالاری توجه شده است.

وی افزود: در سال ۹۷ تنها ۳۷ درصد منصوب شدگان نسبت به اخذ گواهینامه شایستگی‌های عمومی از کانون‌های ارزیابی اقدام کرده‌اند و تنها ۲۰ درصد دستگاه‌های استان شایستگی‌های اختصاصی را برای انتصاب نیروها به مشاغل مدیریت حرفه ای تدوین نموده اند.

یاری ادامه داد: اگر مدیران فرایندهای کانون های ارزیابی را به درستی طی نکرده باشند آموزش پذیر نخواهند بود بنابراین از دستگاه‌های اجرایی انتظار می‌رود در انتصاب‌ها حداقل شرایط لازم را رعایت کنند./ ایرنا

کپی