اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

راه ابریشم، پیوند همدان با جهان

راه ابریشم، پیوند همدان با جهان
قدسیه عظیمی همدان / خبرنگار ایران

همایش راه ابریشم با حضور نمایندگان ۱۴ کشور مسیر جاده ابریشم، از یکم تا هفتم مهرماه امسال در شهر همدان برگزار می شود.

Image result for ‫شهر همدان‬‎

همایش راه ابریشم

محمود رضا عراقی، معاون استاندار همدان، در این خصوص با اشاره به اینکه باید از فرصت نشست ها و همایش های کشوری و جهانی برای شناساندن قابلیت های همدان در جهان استفاده شود، بیان کرد: از ویژگی های مهم این همایش، پنل های تخصصی آن است که باید بتوانیم از این طریق ارتباطات لازم و مفید را فراهم کنیم تا محتوای خوبی از ظرفیت های مهم همدان ارائه شود.

عراقی با بیان اینکه باید با برنامه ریزی، ذهنیت های لازم برای آشنایی کارشناسان ثبت آثار با آثار متعدد همدان برای ثبت را فراهم کنیم، افزود:  نمایندگان کشور های مسیر جاده ابریشم در این همایش حضور خواهند داشت که باید بتوانیم از این فرصت پیش آمده برای معرفی و شناساندن بهتر همدان بهره لازم را ببریم.

عباس صوفی، شهردار همدان نیز با بیان اینکه باید از هر فرصتی برای معرفی ظرفیت های این شهر استفاده کنیم، گفت: نشست جهانی کشورهای جهانی راه ابریشم می تواند معرف گردشگری باشد چرا که مهمترین کشورهای عضو راه ابریشم در این همایش حضور پیدا می کنند.

صوفی با اشاره به استفاده از فرصت ها و ارتباطات برقرار شده در همایش برای شناساندن همدان به جهان، تاکید کرد: ثبت آثار همدان در اولویت برنامه های ارائه شده در این همایش خواهد بود.

علی مالمیر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان هم در این باره اظهارداشت: نگرش میراث فرهنگی در تعریف گردشگری غرب کشور، از مهم ترین دستاوردهایی بود که با ایجاد محور گردشگری غرب کشور و ظرفیت های استان های غربی با برنامه ها و همایش های برگزار شده گذشته، این مهم را رقم زد.

مالمیر با اشاره به آمار گردشگران نوروز در سال گذشته و کسب رتبه دوم استان همدان در این خصوص در کشور، افزود: امسال در کنار بارش ها، در پنج ماه گذشته ۳۰ درصد رشد اسکان و بازدید از موزه ها داشتیم که نوید بخش حرکت رو به رشد گردشگری این استان است.

کامران گردان٬ رئیس شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه توسعه این شهر با توجه به برنامه های گذشته در گردشگری است و توسعه آن به گردشگری داخلی و خارجی پیوند مستقیم دارد، تاکید کرد: باید بتوانیم همایش خوب و اثرگذاری داشته باشیم  و با استفاده از کانال یونسکو در ثبت جهانی و شهر دوستدار استفاده لازم را ببریم.

کپی