آموزش مدیریت برداشت انگور در بناب

استانها /
شناسه خبر: 500710

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بناب از برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت برداشت انگور ویژه کانون یادگیری در این شهرستان خبر داد.

انگور ، مهمترین محصول باغی

روح الله خیری افزود: انگور یکی از مهمترین محصولات باغی است که از زمان های بسیار قدیم مورد توجه بوده و کشور ایران با توجه به گسترش باغات از بزرگترین کشورهای تولید کننده انگور است که غیر از مصرف تازه خوری از این میوه با ارزش، کشمش، شیره و ... تولید و به بازار ارسال می شود.  یکی از عوامل مهم در تعیین صفات کیفی انگور از قبیل طعم، عطر و رنگ به میزان رسیدگی آن در زمان برداشت بستگی دارد چرا که جز میوه هایی است که بعد از برداشت نمی رسد و باید روی بوته برسد.

خیری اظهار داشت: انگور را باید در بهترین حالت رسیدگی برداشت کرد چرا که انگورهای رسیده در مقایسه با انواع نارس، به بیماری و از دست دادن آب مقاوم ترند، تنفس کمتری دارند و دیرتر نرم می شوند. در همین راستا و با هدف کسب و ارتقای مهارت باغداران، مدیریت شهرستان با همکاری شرکت خدمات فنی مهندسی و مشاوره ای کاج سرخ بناب، کارگاه آموزشی مدیریت برداشت انگور ویژه کانون یادگیری را برای باغداران با مربیگری جناب مهندس سالمی کارشناس مدیریت جهادکشاورزی شهرستان ملکان برگزار کرد.

سالمی نیز در این کارگاه گفت: در زمان برداشت انگور به سه عامل عمده از جمله رسیدگی کامل، دارا بودن کیفیت ظاهری و قابلیت حمل و نقل و عرضه در زمان مناسب به بازار باید توجه کرد.

وی تاکید کرد: برداشت میوه باید صبح زود یا عصر موقعی که هوا خنک هست انجام گیرد، از برداشت انگور در روزهای بارانی و یا خیلی گرم خودادری گردد، عمل برداشت باید با چاقو یا قیچی تیز و با حداکثر طول دم خوشه انجام شود، از تماس دست با حبه های انگور خودداری شود و هرگونه حمل و نقل باید با دم خوشه انجام گیرد. انگورهای درجه یک، درشت و بدون عیب با ظاهری بازارپسند که از حیث حبه پر اما نه زیاد فشرده باشند برای نگهداری مناسب است.

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.