آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با بیان اینکه عاشورا و اربعین در سرتاسر جهان گسترش خوبی پیداکرده است، تاکید کرد نباید از جنبه‌های فرهنگی آن غفلت شود.

به گزارش شامگاه شنبه دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، وی در دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا رمضانی رئیس جدید مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و هیات همراه، افزود: در عرصه فرهنگی عاشورا نیاز به کار و برنامه‌ریزی بیشتر احساس می‌شود و این مجمع می‌تواند در این عرصه اتاق فکری را تشکیل و جنبه‌های فرهنگی اربعین و عاشورا را موردتوجه قرار دهید.

وی در ادامه خطاب به رئیس مجمع جهانی اهل‌بیت گفت: شما بحمدالله با این عرصه آشنا هستید و به‌خوبی به لوازم و اقتضائات آن واقفید، امیدواریم بتوانید در این مسئولیت منشا خیر باشید، ما نیز برای موفقیت شما دعا می‌کنیم.

این مرجع تقلید؛ همگرایی، همدلی و اتحاد مسلمانان و به‌ویژه پیروان مکتب اهل‌بیت(ع) را امری مهم برشمرد و افزود: در شرایطی که دشمن همه تلاش خود را برای به هم زدن وحدت مسلمانان و اختلاف‌افکنی بین شیعیان و اهل سنت بکار گرفته است، در کنار هم بودن مسلمانان و پیروان اهل‌بیت(ع) تاثیر زیادی دارد.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: شما در این عرصه تجارب خوبی دارید، ضمن این‌که از این تجارب حتما استفاده می‌کنید، اما به این مقدار بسنده نکنید و با تشکیل اتاق فکری طرح‌های ابتکاری داشته باشید.

وی اضافه کرد: خوشبختانه شیعه سرمایه‌های ارزشمندی همچون عاشورا، اربعین، غدیر و امثال این‌ها را دارد، روی این سرمایه‌ها می‌توان تکیه کرد و همه ظرفیت‌ها را برای اتحاد و همگرایی بیشتر مسلمانان و به‌ویژه پیروان مکتب اهل‌بیت(ع) بسیج کرد.

وی در پایان، اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها و اقدام‌های مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) را به مسئولان این مجمع توصیه و برای آنان در تداوم این مسیر آرزوی توفیق کرد./ ایرنا 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.