سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت:هزار و ۹۵۰کلاه ایمنی در پنج ماهه نخست امسال به منظور ارتقای ایمنی تردد میان موتورسواران این استان به طور رایگان توزیع شده است.

ایوب کرد روز شنبه اظهار داشت:با توجه به اینکه علت مرگ و معلولیت اکثر موتورسواران در سوانح رانندگی ضربه به سر است و درمان عارضه‌های آن هزینه‌های سرسام آوری را به خانواده‌ها تحمیل می‌کند یکی از طرح‌های مهم حوزه حمل و نقل در این استان اجرای طرح ارتقای ایمنی برای موتورسوراران است.

وی از اجرای ۱۰۳ مانور ایمنی در جاده‌های سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: این اداره‌کل در قالب طرح «تابستانه» ۱۰۳ مانور ایمنی را جاده‌های این استان برگزار کرد که در این مانورها هزار و ۹۲۲ دستگاه ناوگان عمومی مورد بازدید قرار گرفتند.

سرپرست اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان آموزش نکات ایمنی و قوانین و مقررات به ترددکنندگان در جاده‌ها، توزیع ۴۵۰ عدد کپسول آتش‌نشانی و برچسب شبرنگ مخصوص وانت بارها به طور رایگان را از دیگر اقدامات این اداره‌کل برای افزایش ایمنی در جاده‌ها در سالجاری عنوان‌کرد.

وی افزود: همچنین امسال ۲ هزار گردنبند شبرنگ مخصوص شتر برای رویت هر چه بیشتر این حیوان توسط رانندگان در جاده‌های سیستان و بلوچستان تهیه و توزیع شده است./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.