اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

‌اجرای طرح بازآفرینی شهری‌؛ فرصت مناسبی برای نوسازی بافت‌های فرسوده ‌است

‌اجرای طرح بازآفرینی شهری‌؛ فرصت مناسبی برای نوسازی بافت‌های فرسوده ‌است

‌فرماندار شهرستان ورامین گفت: اجرای طرح بازآفرینی شهری از سوی دولت‌، فرصت مناسبی برای نوسازی بافت های فرسوده است.

در این جلسه که با حضور حسین کاغذلو فرماندار، کارخانه معاون امور عمرانی، دهقان شهردار ورامین، دانایی فرد شهردار جوادآباد، تقوی ونکی بخشدار مرکزی و رؤسای ادارات برق، گاز، بنیاد مسکن، میراث فرهنگی، آبفای و روستایی، آموزش و پرورش ورامین و جوادآباد، اداره راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و ورزش و جوانان برگزار شد، مسائل مربوط به بازآفرینی بافت فرسوده مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه مقرر شد تا آن دسته از اداراتی که قصد اجرای پروژه در بافت فرسوده شهرستان را دارند موظفند تا روز شنبه هفته آینده، پروژه خود را به شهرداری ورامین معرفی کنند تا با مکاتبه با ستاد بازآفرینی استان تهران، اعتبارات مورد نیاز اخذ گردد.

حسین کاغذلو نیز در جلسه ستاد بازآفرینی شهری طی سخنانی اظهار کرد: اجرای طرح بازآفرینی شهری از سوی دولت، فرصت مناسبی برای نوسازی بافت های فرسوده است و می تواند مسیر را برای رفع مشکلات و ارائه خدمات بهتر به ساکنان این مناطق هموار کند.

وی تصریح کرد: دولت تلاش دارد تا با اجرای طرح بازآفرینی شهری، از حقوق افراد ساکن در این مناطق حفاظت کرده و از بروز تلفات در هنگام بروز حوادث طبیعی و غیر طبیعی پیشگیری نماید.

فرماندار شهرستان ورامین گفت: دستگاه هایی نظیر شهرداری های ورامین و جوادآباد، بهزیستی، آموزش و پرورش ورامین و جوادآباد، شرکت توزیع برق، گاز، شبکه بهداشت و درمان، میراث فرهنگی و سایر دستگاه هایی که در بافت های فرسوده طرح های قابل اجرا دارد موظفند تا شنبه هفته آینده، طرح های خود را به شهرداری به منظور مکاتبه با ستاد بازآفرینی شهری استان تهران برای برخورداری از اعتبارات این حوزه، ارسال نمایند.

کاغذلو گفت: بافت فرسوده علاوه بر این که سیمای شهر را از توسعه و عمران دور می کند، در مواقع بروز بحران و حوادثی نظیر زلزله، خسارت های مادی فراوان و تلفات انسانی زیادی را بر جای می‌گذارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان ورامین افزود: در برنامه های چهارم، پنجم و ششم توسعه، وظایف شهرداری ها و دولت در نوسازی بافت فرسوده مشخص شده و شهرداری ها و شوراهای اسلامی‌ باید با هدف ترغیب مردم به نوسازی بافت های فرسوده، مشوق هایی از جمله تخفیف در صدور پروانه و ارائه تسهیلات بانکی ارزان قیمت را در نظر گیرند./ ایسنا

کپی