اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

گذشت از خونخواهی 37 قاتل را نجات داد

گذشت از خونخواهی 37  قاتل را نجات داد

در دو سال گذشته تاکنون با گذشت اولیای دم از خونخواهی ، ۳۷ نفر محکوم به قصاص نفس در استان کرمان از چوبه دار رهایی یافتند.

یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان امروز شنبه، ۲۳ شهریور با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌ها و صفات ارزشمند مردم دیار کریمان داشتن روحیه صبر، ایثار و گذشت است، گفت: طی دو سال گذشته تا به امروز با رضایت اولیای دم، ۳۷ نفر محکوم به قصاص نفس در استان کرمان از اعدام رهایی یافتند.

وی افزود: خوشبختانه تعداد مددجویان زندانی آزاد شده از طریق صلح و سازش در پنج ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳۱ درصد رشد داشته است و با تلاش شعب حل اختلاف در زندان‌های استان تعداد ۶۰۰ زندانی با اخذ رضایت شکات، از زندان‌های استان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشته‌اند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اعلام اینکه کرمان یکی از استان‌های پیشگام در امر صلح و سازش در کشور است، بیان کرد: طی سال جاری یک هزار و ۳۰ فقره پرونده از طریق مصالحه در شعب حل اختلاف زندان، منتهی به صلح و سازش شده است.

موحد بیان کرد: طی پنج ماهه اول سال ۹۸ تعداد ۶۳ هزار و ۱۰۲ فقره پرونده وارد شعب شوراهای حل اختلاف استان کرمان شده و در مقابل ۶۲ هزار و ۴۲ فقره پرونده مورد رسیدگی و مختومه شده است./ دادگستری استان کرمان

کپی