علت واقعی پلمب دبیرستان فرزانگان فاخر همدان

استانها /
شناسه خبر: 500421

چندی پیش خبری مبنی بر پلمب یکی از دبیرستان های شهر همدان از سوی اماکن منتشر شد که علت آن قرار گرفتن در کوچه ای با عرض 8 متر عنوان شده و مدیر مدرسه اعلام کرده بود براساس ماده 3 استقرار مدارس، قرار گرفتن مدرسه در کوچه 8 متری مشکلی ندارد و مدرسه دارای مجوز از شهرداری و نهادهای مربوطه است.

بنا بر وظیفه خود در اطلاع رسانی و شفاف سازی امور مربوط به شهر اقدام به پیگیری این خبر کردیم که متأسفانه مجموعه آموزش و پرورش هیچ گونه همکاری با مجموعه ایسنا مبنی بر بیان علت تعطیلی این مدرسه نداشته و از پاسخ دادن سرباز زدند.

پس از ناکامی در دریافت پاسخ از آموزش و پرورش، به سراغ دادستان استان رفته و علت را جویا شدیم که حسن خانجانی علت این پلمب را تخلفات عدیده این مجموعه و خواست آموزش و پرورش عنوان کرد.

دادستان همدان با بیان اینکه فک پلمب دبیرستان فرزانگان فاخر به این زودی‌ها محقق نمی‌شود چرا که تخلفات این مجموعه بسیار زیاد است، اظهار کرد: این مدرسه به علت تخلفاتی که از سوی آموزش و پرورش اعلام شده، پلمب شده است.

خانجانی با اشاره به اینکه تخلفات این مدرسه بسیار زیاد بوده و دریافت شهریه زیاد تنها یک بخش از این تخلفات محسوب می‌شود، تأکید کرد: پرونده این مدرسه به علت تخلفات زیاد فعلا در دادستانی مشغول بررسی بوده و خبری از فک پلمب آن وجود ندارد.

پس از انتشار این خبر، نماینده حقوقی دبیرستان فرزانگان فاخر در تماسی با خبرنگار ایسنا اقدام به بیان دفاعیه ای از این مدرسه و دلایل و مستنداتی مبنی بر نبود تخلفات قانونی و قضایی مطرح کرده واین دبیرستان را از اتهامات مبرا کرد.

مهرداد ماهر بیان کرد: براساس ماده 34 قانون مدارس غیرانتفاعی، تخلفات مدارس غیرانتفاعی توسط شورای نظارت استان مستقر در آموزش و پرورش مورد بررسی قرار می گیرد که در صورت وجود تخلف در ابتدا به صورت اخطارهای کتبی و توبیخ مدیر مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تأیید رأی توسط شورای نظارت وزارت آموزش و پرورش لازم الاجراست و در صورت تأیید تخلف طی دوماه، در دیوان عدالت اداری موضوع بررسی خواهد شد که در هیچ جای مراحل قانونی، ورود دادستان عنوان نشده است.

وی افزود : شهریه این مجموعه در سالتحصیلی گذشته 2 میلیون و 800 هزار تومان بوده که نسبت به سایر مدارس پایین ترین شهریه به حساب می آید، پس تخلف مربوط به شهریه از این مدرسه برداشته می شود.

نماینده حقوقی دبیرستان فرزانگان تأکید کرد: دادستان در نامه ای در تاریخ 9 شهریورماه، قرار گرفتن مدرسه در معبر کم عرض و باریک و ایجاد مزاحمت برای همسایگان را علت تعطیلی عنوان کرده و این در حالیست که در مصاحبه خود، تخلفات مدرسه را علت پلمب دانسته که این دو مسأله با هم در تناقض هستند.

وی ادامه داد: دبیرستان به هیچ عنوان تخلفی نداشته و شاید فقط در چندین مورد مسائل درسی و آموزشی دانش آموزان تخلفی بوده که این موارد چیزی نیست که نیاز به ورود دادستان و پلمب مجموعه باشد./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.