اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

ممنوعیت توسعه رمزارز «لیبرا» در فرانسه

ممنوعیت توسعه رمزارز «لیبرا» در فرانسه

وزیر اقتصاد فرانسه اعلام کرد که می‌خواهد به منظور حفاظت از استقلال مالی این کشور مانع توسعه رمزارز فیس بوک یعنی «لیبرا» در اروپا شود.

«برونو لومر» وزیر اقتصاد فرانسه در جریان برگزاری کنفرانس سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ( OECD ) در روز پنج شنبه اعلام کرد می‌خواهد از توسعه رمز ارز لیبرا در این کشور و اروپا ممانعت کند چراکه توسعه آن می‌تواند استقلال و هویت پولی فرانسه را تهدید کند.

وی تاکید کرد: فرانسه به وضوح با توسعه رمزارز «لیبرا» و عرضه آن در خاک کشورهای عضو اتحادیه اروپا مخالفت می کند و مجوزهای لازم برای توسعه و استفاده از آن را صادر نخواهد کرد.

البته این نخستین باری نیست که علیه امنیت، توسعه و عرضه رمز ارز لیبرا واکنش های تندی به گوش می‌رسد، بلکه بسیاری از منتقدان و سیاستمداران در دولت ایالات متحده آمریکا و بریتانیا نیز به شدت توسعه این رمزارز را زیر سوال و ذره بین برده اند و این طور که به نظر می رسد فیس‌بوک راه سخت و پرپیچ و خمی را در راه توسعه و عرضه لیبرا پیش روی خود دارد.

یکی از دلایل مهمی که موجب سوءظن و تردید کشورهای مختلف به توسعه رمزارز لیبرا شده، توسعه آن توسط شرکت فیس‌بوک است که سال گذشته رسوایی بزرگی را به بار آورد و به علت همکاری با یک موسسه تحقیقاتی تحت عنوان کمبریج آنالتیکا اطلاعات شخصی میلیون‌ها کاربر خود را در معرض سوء استفاده و دسترسی افراد ناشناس و هکرها قرار داد.

/ایسنا

کپی